Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F 1,4 2002r nie zawsze odpala, dusi się

24 Lut 2012 21:20 1772 2
  • Poziom 23  
    Więc od początku:
    Astra F - 2002, silnik 1.4 na jednopunktowym wtrysku. Założona instalacja LPG - Bingo-M, reduktor Lovato. Rzeczywisty przebieg samochodu - 72k. Na gazie zrobione jakieś 13k. Do tej pory bez najmniejszych problemów.

Zaczeło się od tego że przy hamowaniu do zera z nieco większej prędkości (70-80 km/h) samochód zaczął dusić się i w efekcie gasnąć. Po każdym takim zgaśnięciu ciężko było odpalić, tzn. trzeba było odczekać i dłużej kręcić, odpalał zwykle za 3 razem. Do tego czuć było beznyne/gaz (cięzko powiedzieć).
    Dziś po zatankowaniu LPG do pełna na stacji benzynowej auto już w ogole nie chciało zapalić. Poszło "na pych", póki jechałem na benzynie było niby normalnie, po przełączniu się na gaz i hamowaniu - zgasło i znów był problem z odpaleniem. Znów pomoglo tylko odpalanie "na pych".
    Po dojechaniu na miejsce zgasiłem i ku mojemu zdziwieniu auto odpalało za każdym razem jakby nigdy nic, zarówno na beznynie jak i awaryjnie na gazie. Gdy znów pojechałem w drogę zaczeło szarpać i dusić się (jechałem na LPG). Praktycznie nie dało się stać w miejscu bez dodawania gazu, bo widać ze od razu by zgasło. Po przełączeniu się na beznyne niby było troszkę lepiej, choć dalej troche szarpało. W ktorymś momencie zapaliła się pomarańczowa kontrolka, chyba od wtrysku i tak udało przejechać się ok 1 km aż auto zgasło i nie chciało zapalić. Po ok 2 godzinnym postoju zapaliło bez problemu i wszystko było ok...

Dodam że nie tankuje nigdy na nieznanych stajach itd, wszystkie czynności obsługowe robione zawsze z wyprzedzeniem, ogólnie auto jest w doskonałym stanie a tu takie rzeczy...

Sprawa jest pilna, obdzwoniłem chyba połowe warsztatów Krakowie i najwcześniej mogą pomóc w poniedziałek, a ja samochodu potrzebuję na już.

Co to może być i co jestem w stanie sprawdzić "na szybko"?

PS. Proszę o wiadomość na PW jeżeli ktoś byłby w stanie np jutro (sobota) zdiagnozować o co chodzi i ew. naprawić usterkę...
  • Poziom 21  
    Na szybko mozesz sprawdzic czy jest iskra jak nie zapala i wymienić czujnik halla.
  • Poziom 23  
    Problem rozwiązany... Nieszczelność powodowała ubywanie płynu chłodniczego i zamarzanie reduktora. Wymieniona rurka do reduktora i wszystko działa idealnie.

PS. W końcu trafiłem na porządnych mechaników. Warsztat niepozorny a zrobili wszystko od ręki, niewymienili od razu połowy samochodu a i cena bardzo ok...