Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB Radio Stabo XF 4012 N - jak przestroić z "5" w "0"

24 Lut 2012 21:20 5009 4
  • Warunkowo odblokowany
    Witam zakupiłem CB radio Stabo xf4012n przywiezione z Niemiec pracuje w ''5'' proszę o radę jak w najprościej je przerobić w ''0'' z góry dziękuję
  • Poziom 17  
    Temat wielokrotnie poruszany na tym forum. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic185260.html Użyj przycisku szukaj. Swoją drogą jeśli nie posiadasz miernika częstotliwości, a co najważniejsze podstawowych umiejętności w zakresie lutowania cienko to widzę. Lepiej oddaj radio do fachowca bo szkoda.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    scalak4 napisał:
    Temat wielokrotnie poruszany na tym forum. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic185260.html Użyj przycisku szukaj. Swoją drogą jeśli nie posiadasz miernika częstotliwości, a co najważniejsze podstawowych umiejętności w zakresie lutowania cienko to widzę. Lepiej oddaj radio do fachowca bo szkoda.

Ja od razu nie skazuję na oddanie maszyny do serwisu, bo zakładam że kto pyta jak to zrobić zdaje sobie sprawę że czarodziejska różdżka nie istnieje i trzeba samemu się schylić i użyć wiedzy z podpowiedzi. Co do tematu nie trzeba mieć f-miarki, bo to jest dość szeroko opisany temat i praktycznie wg. przepisów dostępnych na elektrodzie pasuje no może +/- około 200 do 300hz różnicy co w paśmie 11m (CB) AM, FM nie ma znaczenia.
  • Poziom 17  
    scalak4 napisał:
    jeśli nie posiadasz
    A skoro posiada to zrobi :D Można jeszcze dodać że moc na AM będzie 1 W bo nie ma trafa modulacyjnego. Można troszkę ją podciągnąć zastępując zworką 5 watowy rezystor 15Ω o ile dobrze pamiętam. Ale wtedy modulacja będzie słabsza. Ja bym został przy 1 W
  • Warunkowo odblokowany
    Witam a może lepsza metoda będzie dołączenie kondensatora pF równolegle do kwarcu

Jakiego? Ile pikofaradów? Kolego, wiesz co piszesz? Nie, to woła o ostrzeżenie!. Dziękujemy za porady. /Olek II/