Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Hotpoint Ariston LL43S

25 Lut 2012 09:21 6418 1
 • Poziom 10  
  Witam. Mam problem ze zmywarką Hotpoint Ariston LL43S. Mianowicie miga 4 i 6 dioda od lewej. Jaka może być tego przyczyna?
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 16  
  Witam,

  dodano: rozwiązanie problemu na dole postu.

  Temat nie nowy, ale mam ten sam objaw. Poza tym zmywarka nie podaje wody przy starcie. Odpowiem od razu, iż woda jest, wąż nie zagięty, filterek czysty. Czasem zmywarka ma chęć jakby ruszyć z podawaniem wody, ale brakuje jej jakby ciśnienia wody. Czy odpowiedzialny jest za to elektrozawór na wejściu wody, a może coś innego? Proszę o poradę od czego zacząć poszukiwania. Posiada ktoś może schemat budowy tej zmywarki - taki ogólny, gdzie rozmieszczone są poszczególne części, chciałbym wiedzieć co gdzie się znajduje zanim zacznę ją rozkładać na części - a może tak, czy poza częścią dolną, umieszczone są gdzieś jeszcze po bokach części mające związek z tą usterką?

  Pozdrawiam,
  Tomek.

  dodano:

  Film z pracy elektrozaworu - przepraszam że do góry nogami.  Mierzyłem napięcie dochodzące do elektrozaworu na odłączonym elektrozaworze i wynosi 128V - czy ta wartość jest prawidłowa?

  dodano:

  po sprawdzeniu z podłączonym zaworem, wartość jest 230V.

  Drugi filmik z pracy zmywarki. Po włączeniu, wypompuje wodę i staje - w tym momencie jak staje to następowało włączenie deszczowni. Niby słychać jak pobiera delikatnie wodę, ale potem lipa.
  dodano:

  Po dobraniu się do "wnętrza" zmywarki okazało się że grzałka jest spalona. Po wymianie na nową wszystko OK. Koszt grzałki w miejscowym serwisie 110zł. Warto od razu kupić dwie opaski/cybanty zaciskowe/skręcane metalowe 40-50mm gdyż oryginalne są zazwyczaj jednorazowe - zaciskane, a nie skręcane.
  Jak sprawdzić grzałkę? Najprościej miernikiem - wartość 29 om.
  Jeśli Ktoś nie chce kupować od razu grzałki i chce się upewnić, że to jej wina, można wtedy odłączyć dwa kable zasilające grzałkę (230V !) i podłączyć w jej miejsce jakiś odbiornik na 230V - żarówkę. Następnie uruchamiając cykl startu, w momencie załączania przekaźnika grzałki, nastąpi zaświecenie się żarówki, a zmywarka dostanie wiadomość że "wszystko jest ok" i ruszy dalej z programem.
  Wiadomym jest, że cykl ruszy, ale nie będzie i tak grzania wody. Da nam to jednak wiadomość o tym, że tylko grzałka jest uszkodzona.

  Uprzedzając znawców - jest to sposób sprawdzania partyzancki, ale skuteczny. I Ktoś, kto nie ma pojęcia o tym, niech wezwie autoryzowany serwis.

  Pozdrawiam,
  Tomek.