Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Berlingo II 2004 2.0HDI Gaśnie po wciśnięciu STOP.

25 Lut 2012 09:53 1665 3
  • Poziom 18  
    Witam serdecznie.
    Jak w temacie, jak tylko jest wilgotno albo pada deszcz to podczas hamowania gaśnie. Po puszczeniu hamulca daje się odpalić, a jak był na biegu odpala i jedzie dalej. Słychać przekaźniki w BSI. Po odpaleniu na biegu po chwili pika i zapala kontrolkę silnika. Jedynym błędem jest EGR, który jest zaślepiony i teoretycznie nie powinien występować błąd. Usterka występuje też na postoju. Lexia w parametrach nie pokazuje nic niepokojącego, chyba że na coś szczególnego mam zwrócić uwagę,
    ale nie ginie żadne napięcie które jest w stanie pokazać.
    Proszę o podpowiedź, jeśli już ktoś przerabiał ten temat oraz o schemat jak w tym pojeździe prowadzony jest sygnał STOP od pedału do świateł i/lub okablowanie silnika.
    Pozdrawiam Grzegorz
  • Poziom 21  
    Witam na poczatek sprawdz wszystkie masy kilkakrotnie miałem takie przypadki
    Pzdr
  • Poziom 18  
    Witam
    Przejrzałem masy i nic wątpliwego nie znalazłem. Czy jakaś konkretna jest do sprawdzenia?. Nie wydaje mi się że przy takich objawach (wilgoć) masa jest winna.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Dla potomnych - usterka prozaiczna - przytarta wiązka pompy abs w odległości ok 10 cm od niej. Pozdrawiam