Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G560. Matryca nie uruchamia się.

25 Lut 2012 10:13 3776 7
  • Poziom 19  
    Witam, zostawiłem włączonego laptopa z uruchomionym ekranem na noc. Rano moim oczom ukazał się chyba szary ekran, zresetowałem przyciskiem laptopa, później na matrycy nie pokazuje sie nic, nie ma nawet podświetlenia. Tak jak by była odłączona.
    Dodam, że laptop ma tendencje do wyłączania się z powodu zbyt wysokiej temperatury grafiki.
    Złącze HDMI oraz D-SUB działają w 100% poprawnie, więc wyeliminowałem uszkodzenie karty graficznej.

Panel sterowania NVIDIA nie pokazuje podłączonego monitora zewnętrznego.
    Czy uszkodzeniu mógł ulec przewód łączący matrycę z płytą?
    Czy mógł zostać uszkodzony przycisk (styk) sprawdzający położenie matrycy laptopa? (Może sprzęt cały czas wysyła znaki że matryca jest zamknięta?)
    Po zamknięciu matrycy nic sie nie dzieje, po otwarciu - na chwilę ekran jest podświetlony (brak obrazu), później podświetlenie wygasa.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Bez rozebrania laptopa i diagnostyki, taśmy, złącz to jest wróżenie z fusów.
  • Poziom 24  
    "Złącze HDMI oraz D-SUB działają w 100% poprawnie, więc wyeliminowałem uszkodzenie karty graficznej. "

Bzdura, jakich dużo na tu forum... To, że działa D-SUB i HDMI, absolutnie nie wyklucza uszkodzenia karty graficznej, i to właśnie jej uszkodzenie obstawiam za najbardziej prawdopodobne. Więc zapewne nic nie wyeliminowałeś kolego.
  • Poziom 22  
    Aldoro Draxy napisał:
    Złącze HDMI oraz D-SUB działają w 100% poprawnie, więc wyeliminowałem uszkodzenie karty graficznej.

To wcale nie eliminuje uszkodzenia gpu. Szczególnie, że:
    Aldoro Draxy napisał:
    laptop ma tendencje do wyłączania się z powodu zbyt wysokiej temperatury grafiki.
  • Poziom 19  
    Korzystałem z laptopa podłączonego do monitora. Wróciłem dzisiaj do domu, włączam monitor i laptopa a tu nagle matryca startuje. Widocznie naprawiło sie samo.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Czyli prawdopodobnie, gdzieś taśma się obluzowała a od ruszania znów złapała. Jak się powtórzy to śmiało rozbieraj.
  • Poziom 19  
    Dzięki. I fakt, znowu przestało działać, teraz przynajmniej wykrywa matrycę w systemie, działa podświetlenie.
  • Poziom 19  
    Nie ma co czekać tylko rozebrać i sprawdzić.