Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfrowy odczyt częstotliwości

28 Gru 2004 20:58 4677 20
  • Poziom 23  
    poszukuje schematu wraz z płytką cyfrowej skali częstotliwości nie opartego na procesorach które trzeba programować z rodu AT89C2051 chciałbym to wstawić w tunerze analogowym najlepiej jakby był na wyświetlaczu led bo lcd jest drogie
  • Poziom 27  
    Jesli to ma byc do UKF u to w jakims starym PE byl artykul z pelnym opisem moze ktos z kolegow ma
  • Poziom 23  
    UKF 87,5-108Mhz tu nie chodzi o synteze tylko o taki układzik odczytujący aktualną wartość odbieranej stacji
  • Poziom 20  
    Taki układ był stosowany w tunerze Diory AS-641 /schemat jest na elektrodzie/
  • Poziom 27  
    dokladnie taki uklad jaki ciebie interesuje byl w PE petelka na cewke heterodyny wiem na 100 % ze cos takiego kiedys widzialem
  • Poziom 23  
    krzysiek bardzo by mi się taki schemacik przydał wiem że go nie masz może ktoś z szanownych kolegów ma?
  • Poziom 17  
    było niedawno dokładnie coś takiego w EdW poszukaj na www.edw.com.pl w archiwum to było w tym roku. pamiątam tylko autora- Biadalski Roman.
  • Poziom 23  
    na stronie edw w numerach archiwalnych znalazłem coś takiego Elektronika dla Wszystkich 3/2004 Uniwersalny częstościomierz to jest to o co mi chodzi? może ktoś posiada skan dodaje załącznik co do tej diory 641 można by to zamienić na wyświetlacz led ? lub lcd 3,5?
  • Poziom 36  
    A ja polecam wyrwać coś takiego ze starego radia samochodowego, tylko zanim coś kupisz to się upewnij że to jest typowy układ i że łatwo będzie oddzielić odczyt od reszty radia. Najczęściej w takich radiach siedzi LC7265 - odsyłam do www.elenota.prv.pl, poszukaj sobie tam noty katalogowej.
  • Poziom 23  
    z radia samochodowego to nie ma problemu wyciągnąć coś takiego tylko trzeba mieć to radio samochodowe napewno jest jakiś układ tego typu który można zrobić samemu na wyświetlaczu led siedmio segmetowym
  • Poziom 20  
    djpeterek napisał:
    na stronie edw w numerach archiwalnych znalazłem coś takiego Elektronika dla Wszystkich 3/2004 Uniwersalny częstościomierz to jest to o co mi chodzi?

Niestety nie posiadam skanu. Ale przeczytałem opis tego częstościomierza i wychodzi mi że bez napisania programu do dla procesorka się jednak nie obejdzie. /musisz napisać wersję dla pomiaru pośredniego 10,7Mhz).
    Spróbój poszukać na giełdach tego modułu od Diory lub radia samochodowego.

W archiwum Elektrody są stare Radioelektroniki tam w numeraxh 1/2 z 1984r. jest opisany tuner FM z odczytem częstotliwości na LED-ach. /tylko czy dzisiaj da się zdobyć układ AY5-8012/
  • Poziom 23  
    a jaki schemacik odczytu częstotliwości byście mi polecili na procesorku z rodu AT89C2051 nie mam programatora dla tego nie chciałem na nim zrobić ale coś wykombinuje bo procek dostać nie ma problemu byle wyświetlanie miał na Leda'ch bo tak jak mówiłem lcd są drogie
  • Specjalista AGD
    ja polecam odczyt na układziie lc7265 i lb3500 do tego wskazniki na ledach 7 segmentowych założyłem już parę takich i działają dobrze ale można też wydłubać z radia samochodowego starego tylko w tym przypadku ledy trochę małe
  • Poziom 23  
    h jaworski możesz zapodać jakiś schemacik?
  • Poziom 36  
    h jaworski napisał:
    ja polecam odczyt na układziie lc7265 i lb3500 do tego wskazniki na ledach 7 segmentowych założyłem już parę takich i działają dobrze ale można też wydłubać z radia samochodowego starego tylko w tym przypadku ledy trochę małe

Ja wyjałem z radia tanio zdobytego i dokupiłem ledy za 8 zł i jest dobrze, nie trzeba sie z plytka bawic a radio mozna kupic zepsute, odczyty sie raczej nie psuja... Schemat aplikacyjny LC7265 można znaleźć w SE.
  • Poziom 23  
    to ten schemat dałem w załączniku wyżej ale widze że schemacik prosty tylko te scalaki ciężko dostępne i trzeba mieć z demontażu myślałem o AT89C2051 zrobieniu na nim prostego miernika 4 cfyrowego oglądałem całą zaawartość elektrody ale nic nie znalazłem dobrego a taniego
  • Poziom 23  
    po przeczytaniu paru nastu artykułów wydaje mi się że ten układ z czasopisma Elektronika dla Wszystkich 6/2003 pt Częstościomierz radiowy wydaje się tani w budowie dlatego mam prośbe posiada ktoś skan tego artykułu?
  • Poziom 30  
    Proponuje Miernik Częstotliwości na 4-ch wyświetlaczach LED z firmy Jabel (J-201) zakres mierzonych częstotliwości od 0,01Hz do 50MHz dodając do tego miernika Preskaler 1:100 (J200) otrzymujemy Miernik do 1GHz Jest łatwy w Złożeniu Mikroprocesor który jest w nim zainstalowany jest już Zaprogramowany przez producenta Mam w/w Miernik od paru lat używam go do Generatora 67MHz do 120MHz i sprawuje się dobrze Jeszcze Uwaga :Gdyby czułość wejściowa miernika była zbyt mała dla Radia to należy zastosować wzmacniacz wejściowy sygnału
    http://www.jabel.com.pl
  • Poziom 23  
    GRIN ten miernik z jabela wiem że jest dobry bo kumpel go używa ale mi chodzi o coś taniego żeby wstawić to do radia