Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra C 2.0 DTI 2002r. sedan - nie działa tablica zegarów

25 Lut 2012 12:49 9331 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich, mam pewien problem z moją vectrą, kilka dni temu wsiadłem do samochodu i po przekręceniu zapłonu nie zapaliły się żadne kontrolki oprócz checka, po zapaleniu samochodu nic nie działało oprócz podświetlenia, ale wszystkie systemy ( wspomaganie, esp itp.) działały..Sęk sprawy w tym, że da się wszystko "naprawić" . Zauważyłem, że po jakiejś 10-15 minutowej jeździe samochodem jeśli się zatrzymam i otworze drzwi, wszystko nagle wraca do życia i wszystkie kontrolki i wskaźniki działają, sprawdzałem to przez ostatnie kilka dni i zawsze się to powtarzało. Dodam, że po tym jak wszystko wróci do normy, licznik normalnie już przez cały dzień działa bez problemu (chociaż czasem niekoniecznie). Zauważyłem też, że licznik pada najczęściej podczas jakiegoś większego obciążenia instalacji, np. przy mocniejszym skręcie jak dużo energii idzie na wspomaganie

Jeśli ktoś orientuje się jak można to naprawić proszę o pomoc :)
  • Poziom 29  
    Sprawdź połączenie licznika z instalacją (dociśnij wtyczkę przy zegarach). Sprawdź bezpieczniki F16 i F26. Wyjmij je przeczyść lub włóż nowe.
  • Poziom 2  
    Wszystko to zrobiłem podłączałem licznik jeszcze raz, bezpieczniki są ok, odłączałem też na pewien czas akumulator i nic to nie zmieniło
  • Poziom 11  
    Muszę odświeżyć. Udało się odnaleźć przyczynę. Mam te same objawy.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam miałem do naprawy takowy licznik uszkodzony transmiter CAN TLE 6255 G
    Podałem napięcie oraz na wejście CAN imuply prostokątne z generatora o częstotliwości 40 kHz na 50% wypełnienia, oscyloskop nie rejestrował na wyjściu układu żadnych przebiegów.
    http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheet/infineon/1-TLE6255_fds_1.pdf
    Po wymianie działa i po podaniu impulsów ożywa wyświetlacz przebiegu km.