Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koperciarka (Maszyna pakująca dokumenty do kopert)

25 Lut 2012 12:58 2146 8
  • Poziom 14  
    Witam - Jeżeli zły dział proszę przenieść ale troszkę automatyki będzie.

Mam niewielką firmę. Miesięcznie (zazwyczaj na początku miesiąca) wysyłamy około 1000 faktur. Składanie i pakowanie tego wszystkiego w koperty (DL - 110x220 z prawym okienkiem) zajmuje cały dzień. Myślałem o kupnie gotowej maszyny ale ceny z kosmosu...

Dlatego postanowiłem zbudować coś samemu i tu pojawił się problem. Bo o ile z pobraniem zarówno kopert jak i faktur nie ma problemu (wymyśliłem sobie, że zastosuje podajniki od starych drukarek), to już w przypadku złożenia faktury na 3 części i umieszczeniu go w kopercie jest. Ponadto jest tez problem taki, że gdybym chciał wysłać dwie faktury (albo chociaż jakąś reklamówkę lub dodatkową informację) w jednej kopercie należało by zastosować jakiś czujnik - czytnik danych. Myślałem o czytniku na podczerwień - tylko, że w przypadku takiego rozwiązania będzie konieczność drukowania kodów kreskowych na każdej z pierwszych stron.

Próbował już ktoś coś takiego budować ?? Może posiada ktoś jakieś schematy ? Gotowe projekty ? - Wszelka pomoc mile widziana

Pozdrawiam.
  • Specjalista Automatyk
    Armata na wróbla. Dzień pracy człowieka to powiedzmy 120 zł. Niecałe 1,5 tys. rocznie. Nawet jeśli zaoszczędzisz 90%, inwestycja będzie się zwracać latami. Podajniki od starych drukarek odradzam.
  • Poziom 18  
    jestam napisał:
    Armata na wróbla. Dzień pracy człowieka to powiedzmy 120 zł. Niecałe 1,5 tys. rocznie.

Dokładnie! Zlecisz raz w miesiącu jakiemuś gimnazjaliście za stówkę, będziesz szczęśliwy i Ty, i on :D
  • Poziom 14  
    A jakby dogadać się z 10 czy 20 innymi firmami, od których będę pobierał ot choćby głupie 10 gr za spakowanie jednego listu... ?

To już się troszkę robi...
  • Specjalista Automatyk
    Policz też kary umowne za niedotrzymanie terminów jak się ta samoróbka rozsypie :)
    Jak chcesz na tym zarabiać to kup maszynę, lub zleć ją komuś do wykonania na normalnych komponentach.
    Albo zatrudnij więcej ludzi - może jako zakład pracy chronionej ? :)
  • Poziom 14  
    Dlatego też chcę ową maszynę przetestować najpierw u mnie... Tylko potrzeba pomysłów na budowę...
  • Poziom 14  
    po co kupować coś za 5-10 tys zł skoro może da się coś tańszego samemu zbudować ?

Ja nie mówię, że to ma być na przyszłość chęć zarobkowa... Chcę się pobawić... Chcę coś zbudować... A jeśli dałoby się coś przy tym zarobić byłoby super... Ale nie ma takiej konieczności...
  • Poziom 14  
    Seryjne maszyny są najtańsze, maszyny jednostkowe są drogie a prototypy najdroższe.