Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv7 - Nie działa touchpad, rzadko klawiatura

25 Lut 2012 14:24 5010 6
  • Poziom 11  
    Witam,
    Jakieś 3~4 miesiące temu zaczęły się problemy z touchpadem, a mianowicie czasami przestawał działać, trzeba było laptopa pochylić ze strony wentylatora lub lekko nim potrząsnąć, szukając przyczyny w środku (poluzowanej taśmy) zauważyłem, że wentylator jest całkowicie zapchany, przeczyściłem i wszystko wróciło do normy, touchpad działał bez problemów, ok. 2 miesiące po tym, znów zaczęły się problemy z touchpadem, lecz czyszczenie nic nie pomogło, bo wentylator był czysty, niedawno przestała działać klawiatura, czasami działa ale nie na tyle by był sens choćby na chwile przestawać pisać na klawiaturze USB, zwykle jest tak, że działa tylko pierwszy naciśnięty klawisz po czym przestaje działać,
    Rozkręciłem laptopa w poszukiwaniu uszkodzonej taśmy od touchpada czy klawiatury, lecz nic nie znalazłem podpiąłem go z powrotem, złożyłem laptopa i przez cały dzień klawiatura i touchpad działał bez problemów, w nocy wyłączyłem laptopa zamknąłem klapę i poszedłem spać, wstając rano otworzyłem klapę, uruchomiłem laptopa i touchpad działał przez jakieś 1~2sec. po czy przestał działać na kolejne 5sec. i znów zadziałał na jakieś 1~2sec by zaraz przestać działać na stałe.

Czy moglibyście mi poradzić co mam sprawdzić by dojść do tego co jest uszkodzone?

Pozdrawiam 321
  • Poziom 42  
    Jak działa losowo to pewnie coś puściło na płycie i raz styka raz nie.
    Musiał byś wygrzać gniazda od klawiatury i touchpada.
  • Poziom 11  
    A jaką temperatura trzeba grzać? i czy to co napisałem wyklucza uszkodzenie mostka?
    i czy taki sprzęt się nada? mam tylko takie coś:P
    HP Pavilion dv7 - Nie działa touchpad, rzadko klawiatura
  • Poziom 24  
    Co tam będziesz się rozdrabniał, wystartuj od razu z palnikiem acetylenowym, albo jeszcze lepiej plazmą go potraktuj :/ Kolego, tak na bardzo poważnie, jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu to się za to nie bierz, bo narobisz tylko gorszych szkód. Stawiam na albo KBC kontroler, albo przypadkiem może mostek południowy. Tylko proszę nie z taką spawarką do laptopa...
  • Poziom 32  
    Lepsza będzie spawarka lub piekarnik... A na poważnie, jak nie masz pojęcia co robisz oddaj to w ręce komuś kto się na tym zna. Szkoda uszkodzić sprzęt.
  • Poziom 11  
    hahahahahaha ^^ nie sądziłem, że tak dowalę tą nagrzewnicą bo czytałem tematy o wysmażaniu w piekarniku :)
    Na 99% zlokalizowałem usterkę, nie widać tego ale raczej uszkodzona jest tasiemka, spróbuje coś wykombinować a jak nie to 50zł. Ostatecznie poluzowane gniazdo, ale wątpliwe :)
  • Poziom 12  
    Witam, czy chodzi o tasiemke do guzika wlaczajacego touchpada?