Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DENON PMA-680R dorobienie wyjścia Sub-out

kaczorjunior85 25 Lut 2012 14:27 2504 7
  • #1 25 Lut 2012 14:27
    kaczorjunior85
    Poziom 15  

Witam

Posiadam taki wzmacniacz jak w temacie Denon PMA-680R.
    Aktualnie mam do niego podłączone 2 kolumny podłogowe, jednak bardziej interesowało by mnie zamianę na 2 kolumny podstawkowe i podłączenie do wzmacniacza subwoofera aktywnego, tylko brakuje mi wyjścia.
    Mógłby mi ktoś pomóc jak (w jakim miejscu) dorobić wyjście tak żebym mógł sterować subwooferem. Domyślam się że gdzieś pomiędzy potencjometrem a końcówką mocy, ale jak to dokładnie zrobić? Przylutować tylko kable?

PS: jeśli temat jest w złym dziale, proszę o przeniesienie.

0 7
  • #2 25 Lut 2012 18:03
    romeok01
    Poziom 35  

To jest niemożliwe do wykonania, bo amplitunerach, które posiadają wyjście na subwoofer jest wbudowany procesor dźwięku DD i on rodziela sygnał na subwoofer.
    W Twoim wzmacniaczu nie ma takiego procesora.
    Aktywne subwoofery posiadają zazwyczaj wejście na przednie głośniki L i R i wyjście, sygnał przechodzi przez subwoofer i tylko taka możliwość istnieje w Twoim przypadku.
    DENON PMA-680R dorobienie wyjścia Sub-out
    Patrz gniazda INPUT 1 - do nich podłączasz wyjścia na głosniki L i R z wzmacniacza i do wyjścia OUTPUT podłączasz kolumny.

0
  • #3 26 Lut 2012 08:56
    kaczorjunior85
    Poziom 15  

A po co mi procesor DD?
    Większość subwooferów aktywnych ma wbudowaną zwrotnicę, więc potrzebuję tylko doprowadzić sygnał.
    Może inaczej zadam pytanie: " jak dorobić wyjście out sterowane potencjometrem ze wzmacniacza " tak aby nie wprowadzać żadnych zakłóceń do toru audio wzmacniacza?

0
  • #4 26 Lut 2012 09:05
    intenso
    Poziom 38  

Kolega romeok01 dobrze ci radzi,nie ma takiej możliwości;jedynym rozwiązaniem jest kupno aktywnego subwoofera z wejściem wysokopoziomowym,wtedy uzyskasz oczekiwany efekt,będziesz sobie mógł podgłaszac subwoofer równolegle z kolumnami.

0
  • #5 26 Lut 2012 13:20
    kaczorjunior85
    Poziom 15  

A konwerter RCA stosowany w Car Audio też mógłby być, jakby sub nie posiadał wejścia wysokopoziomowego? Czy taki konwerter oddaje stałe napięcie czy potencjometr by działał?

0
  • #6 26 Lut 2012 14:21
    intenso
    Poziom 38  

Subwoofer będzie miał wejście wysokopoziomowe.Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na subwoofer??

0
  • #7 26 Lut 2012 15:58
    kaczorjunior85
    Poziom 15  

~500zl

0