Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa einhell swp 850 nie działa

25 Lut 2012 14:38 1788 4
  • Poziom 10  
    Witam

Mam pompę einhell swp 850, nie dawno przestała działać. Wymieniłem kondensator i chwile podziałała. Dzisiaj jak ją włączyłem to było jakieś zwarcie i był wyczuwalny smród spalenizny.
    Pompa nie jest już na gwarancji, czy da się ją naprawić?

Tu jest link do pompy: Link

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Każda pompa da się naprawić, ale nie jestem pewien czy warto...
    Zależy czy chodzi Ci o naprawę u fachowca czy próbę samodzielnej naprawy?
    Jeśli chcesz spróbować samodzielnie, sprawdź kilka rzeczy:
    Czy oprócz kondensatora w środku jest jeszcze jakiś układ rozruchowy?
    Zmierz, czy po rozpięciu uzwojeń nie ma przebicia między uzwojeniami lub do masy oraz czy nie jest przerwany obwód uzwojenia rozruchowego lub głównego?
  • Poziom 10  
    Po rozebraniu jest tylko ten jeden kondensator. Jest problem, bo nie mogę rozłożyć silnika. Wygląda jakby był ściśnięty na prasie. Ile może kosztować naprawa u fachowca? Nowa pompa kosztuje ok 260zł
  • Poziom 27  
    Robert199324 napisał:
    Po rozebraniu jest tylko ten jeden kondensator. Jest problem, bo nie mogę rozłożyć silnika. Wygląda jakby był ściśnięty na prasie. Ile może kosztować naprawa u fachowca? Nowa pompa kosztuje ok 260zł

Moim zdaniem nie warta gra > świeczki <.
    Jeśli trzeba będzie przezwoić silnik to koszt około 150zł.( zależy ile gdzie ktoś liczy). Dolicz wymianę łożysk, trudności z rozmontowaniem ( jak sam piszesz ) mogą zwiększyć koszty, może kondensator itp.
    Doliczyć należałoby do tego ryzyko że może ( i pewnie dojdzie ) do uszkodzenia uszczelniacza wałka, a i turbina też nie jest wieczna.

No ale decyzja TWOJA.
  • Poziom 13  
    Też uważam, że nie warto bawić się z naprawą. Za mniej niż 150 zł nie chciałbym tego robić, a tak jak kolega elektromechanik napisał, mogą dojść dodatkowe koszta. Ja bym zastanowił się nad zakupem nowej pompy, niekoniecznie tej samej firmy. W takiej cenie pompy są raczej tej samej klasy i nie ma co się po nich spodziewać wieczystej żywotności.