Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Latarka DIY z mocnymi diodami LED oraz akumulatorem -Wasze pomysły i rady

WreX 25 Feb 2012 14:45 7428 1
    WreX
    Level 9  
    Witam, interesuje mnie jak wykonać samodzielnie latarkę, która niewątpliwie wyróżniała by się dobrym akumulatorem, mocną diodą LED, oraz wytrzymałością.
    Na wstępie zaznaczę iż nie mam pojęcia na temat tworzenia układów, ale za schematem mogę podążać ponieważ wydaję mi się że moje dotychczasowe umiejętności na to pozwolą.
    Przechodząc do rzeczy, zastanawiam się czy obudowę latarki wykonać samemu czy zrobić moda na jakiejś innej latarce ?
    Jaką diodę użyć ?
    Czy konieczny będzie radiator oraz moduł zasilający diodę ?
    Jak zrobić w miarę prostą regulacje mocy świecenia ?
    Co będzie źródłem zasilania ?

Wiem że pytam o wszystko, po prostu chciałbym to zrobić sam dla siebie, nie ma to większego celu po prostu są rzeczy które chcemy ja właśnie tego chcę.

Proszę Was o pomoc, i dosyć proste pokazania ścieżki, którą powinienem podążać, od razu mówię że kupno gotowej mnie nie interesuję.

Co do wyboru diody, rozglądałem się i nie wiem jaką moc zastosować tak aby zasilenie jej nie było takim kłopotem.
    krru
    Level 33  
    Pewnie nie będzie mile widziane podawanie linku do innego forum, ale jest takie jedno właśnie o różnych lampkach, w dużej części DIY - swiatelka. Warto sobie poczytać.