Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia WiFi router a radiówka na stacjonarnym

25 Lut 2012 14:53 2407 8
  • Poziom 8  
    Witam,

Mam nastepujace pytanie, gdyz chcialbym sie upewnic czy jestem na dobrym tropie. Na komputerze stacjonarnym mam internet radiowy, ale chcialbym podlaczyc router wifi netia poprzez kabel ethernetowy. tylko jak to wykonac? czyzby trzeba bylo najpierw wypiac kabel radiowki z komputera i dopiero wtedy podlaczyc kabel ethernetowy wraz z routerem? Gdyby ktos moglby mi rozjasnic zaistniala sytuacje ;)

Dzieki z gory za pomoc.

Pozdrawiam.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Kabel z 'anteny' ma jakie gniazdo w komputerze ? okrągłe czy kwadratowe.
  • Poziom 8  
    okrągłe gniazdo. wkrecana wtyczka
  • Poziom 8  
    @bogiebog

chyba zle sie wyrazilem, chodzi mi o dokonanie zamiany. Wyłączam, odłaczam radiowke, a podlaczam kabel ethernetowy netia router. nawet jak ogladalem filmik z instrukcja obslugi netii to bylo pokazane ze jesli chce miec internet z routera na stacjonarnym to podlaczam kabel ethernetowy.. . I wlasnie w obecnej sytuacji chcialbym tak zrobic.
    Czyli masz internet od neti ? tak ? tzw internet ADSL ?
    Zatem co ustawiałeś w routerze neti ? pokaż.
  • Poziom 8  
    wiec tak, wzialem netie spot z routerem, poniewaz za pare dni wygasa mi umowa z dostawca radiowki. radiowke mam na stacjonarnym z ktorego korzystaja rodzice, a ja z laptota odbieram netie. tyle ze teraz lapek mi sie cos zbuntowal i chcialem sobie wykorzystac szybszy internet z rutera netia spot. dlatego tez pomyslalem, ze odlacze kabel od radiowki i podlacze ruter do stacjonarnego przez kabel ethernetowy.
    Laptop przez router (netia) miał neta przedtem ?
    Podłącz PC kablem do routera, start/uruchom; CMD.exe wpisz

ping onet.pl
    ping 213.180.146.27
    ipconfig /all

pokaż wydruki.
  • Poziom 8  
    reakcja miedzy roueterem netia a laptopem byla na zasadzie wifi. przedtem z internetu korzystalem tylko na stacjonarnym z radiowka.