Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Netia WiFi router a radiówka na stacjonarnym

cammel90 25 Feb 2012 14:53 2497 8
    cammel90
    Level 9  
    Witam,

Mam nastepujace pytanie, gdyz chcialbym sie upewnic czy jestem na dobrym tropie. Na komputerze stacjonarnym mam internet radiowy, ale chcialbym podlaczyc router wifi netia poprzez kabel ethernetowy. tylko jak to wykonac? czyzby trzeba bylo najpierw wypiac kabel radiowki z komputera i dopiero wtedy podlaczyc kabel ethernetowy wraz z routerem? Gdyby ktos moglby mi rozjasnic zaistniala sytuacje ;)

Dzieki z gory za pomoc.

Pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    bogiebog
    Level 43  
    Kabel z 'anteny' ma jakie gniazdo w komputerze ? okrągłe czy kwadratowe.
    cammel90
    Level 9  
    okrągłe gniazdo. wkrecana wtyczka
    cammel90
    Level 9  
    @bogiebog

chyba zle sie wyrazilem, chodzi mi o dokonanie zamiany. Wyłączam, odłaczam radiowke, a podlaczam kabel ethernetowy netia router. nawet jak ogladalem filmik z instrukcja obslugi netii to bylo pokazane ze jesli chce miec internet z routera na stacjonarnym to podlaczam kabel ethernetowy.. . I wlasnie w obecnej sytuacji chcialbym tak zrobic.
    bogiebog
    Level 43  
    Czyli masz internet od neti ? tak ? tzw internet ADSL ?
    Zatem co ustawiałeś w routerze neti ? pokaż.
    cammel90
    Level 9  
    wiec tak, wzialem netie spot z routerem, poniewaz za pare dni wygasa mi umowa z dostawca radiowki. radiowke mam na stacjonarnym z ktorego korzystaja rodzice, a ja z laptota odbieram netie. tyle ze teraz lapek mi sie cos zbuntowal i chcialem sobie wykorzystac szybszy internet z rutera netia spot. dlatego tez pomyslalem, ze odlacze kabel od radiowki i podlacze ruter do stacjonarnego przez kabel ethernetowy.
    bogiebog
    Level 43  
    Laptop przez router (netia) miał neta przedtem ?
    Podłącz PC kablem do routera, start/uruchom; CMD.exe wpisz

ping onet.pl
    ping 213.180.146.27
    ipconfig /all

pokaż wydruki.
    cammel90
    Level 9  
    reakcja miedzy roueterem netia a laptopem byla na zasadzie wifi. przedtem z internetu korzystalem tylko na stacjonarnym z radiowka.