Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W wieku 100 lat odszedł Steve Kordek - twórca maszyn do gry typu pinball

pseven 25 Lut 2012 14:57 2709 2
 • W wieku 100 lat odszedł Steve Kordek - twórca maszyn do gry typu pinballW niedzielę 19 lutego 2012 roku w wieku 100 lat zmarł Steve Kordek - pionier i innowator elektromechanicznych maszyn do gry.

  Zaprojektowana przez Steve`a Kordek`a maszyna „Triple Action”, której konstrukcja oparta została o 2 łapki kontrolowane za pomocą umieszczonych w dolnej części obudowy przycisków stała się bazą współczesnego standardu maszyn do gry typu pinball, który przetrwał ponad 60 lat.

  Kordek zaprojektował łącznie ponad 100 maszyn dla firm, takich jak: Genco, Bally Manufacturing i Williams Manufacturing. Wiele z nich stało się rynkowymi hitami. Wśród nich znajdowały się maszyny, których motywy graficzne oparte inspirowane były: misjami kosmicznymi Apollo i Soyuz („Space Mission”), wyścigami Formuły 1 („Grand Prix”) i pokerem („Pokerino”).

  Źródło:
  http://techland.time.com/2012/02/24/pinball-machine-wizard-steve-kordek-dies-at-100
  http://www.nytimes.com/2012/02/24/business/steve-kordek-innovator-of-pinball-game-dies-at-100.html

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
  Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
  pseven napisał 8465 postów o ocenie 1512, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  lukasz.w
  Poziom 10  
  Nie pokazujcie takich wiadomości, że ktoś może tyle żyć bo wiek emerytalny podniosą nam jeszcze bardziej!
 • #3
  Sebastian.R
  Poziom 20  
  I tak podniosą jak wyjedzie ponad połowa obywateli "za chlebem" do państw typu UK na dłużej jak na 5 lat. Zacznie im się nie zgadzać w słupkach i dźwigną do 80ki. Oczywiście bez konsultacji ze społeczeństwem bo wiedzą lepiej.

  Tak czy inaczej to 100lat piękny wiek. Steve musiał być genialny z fizyki. Szczególnie zderzenia sprężyste musiał mieć opanowane. Do tego konstruktor mechaniki i elektroniki. Dziś tacy co chcą uchodzić za geniuszy-czarodziei bywają zbyt monotematyczni. Elektronikę zaprojektują i z pomocą napiszą program do niej ale jakby do tego sprawnie skonstruowali mechanikę urządzenia - to już bywa za dużo.
  Zauważyłem , że to potrafią tylko samouki którzy mieli dużo kłopotów na uczelni/szkołach. tak zwane niespokojne duchy :)
  Pozdrawiam.