Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwóch użytkowników jednego komputera

25 Lut 2012 14:59 1582 9
  • Poziom 8  
    Podzieliłem dysk na kilka partycji. System oczywiście jest na C ,a pozostałe nazwane zdjęcia i muzyka są na oddzielnych partycjach.
    Czy jest możliwość aby każdy z tych dwóch użytkowników miał dostęp do utworzonych katalogów ( zdjęcia lub muzyka ) ,ale tylko do treści ,które sam tam umieścił ,a bez możliwości podglądu treści drugiego użytkownika ?
    Co należałoby zrobić aby spełnić takie wymagania ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    Windows Vista HP , system plików NTFS
  • Poziom 35  
    Tak jak napisał askr możesz pobawić się uprawnieniami do katalogów ale jeżeli oba konta mają uprawnienia administracyjne to takie rozwiązanie nie zda egzaminu - oba konta muszą być pozbawione uprawnień administracyjnych. Możesz też posłużyć się szyfrowaniem plików i katalogów, ale szyfrowania nie da się zastosować razem z kompresją i jeżeli wcześniej nie wyeksportuje się ?certyfikatów odzyskiwania? to może być problem z odzyskaniem plików w przypadku uszkodzenia FS.
  • Poziom 8  
    No właśnie, na razie nic mi z tego nie wyszło bo faktycznie obaj użytkownicy mają uprawnienia administratora.
    Zastanawiam się jeszcze nad takim rozwiązaniem. Podzielić dysk na połowę i na każdym zainstalować nowy system. Nie wiem tylko czy takie rozwiązanie nie ma jakiś istotnych wad. Proszę o odniesienie się do tego rozwiązania.
  • Poziom 35  
    Jeżeli obaj użytkownicy będą mieli uprawnienia administracyjne to nie będą mieli problemu z dostępem do zasobów pozostałych kont, nawet tych w innych instalacjach OS.
  • Poziom 8  
    Wobec tego czy jest taka możliwość aby po pozbawieniu uprawnień administratora każdy z tych użytkowników miał dostęp tylko do swoich zasobów będących w tym samym katalogu ?
    Nie wiem czy wyraziłem się dość precyzyjnie ,ale chodzi mi o to czy np jeden z użytkowników przeglądając swoje zdjęcia nie będzie miał dostępu do zdjęć drugiego użytkownika ,które znajdują się na tym samym dysku.
  • Poziom 28  
    Na tym samym dysku - OK ale nie umieszczałbym ich w tym samym katalogu. Każdy z użytkowników ma przecież swój profil i niech z niego korzysta. A jak chce się pochwalić niektórymi zdjęciami może je udostępnić innym.
  • Poziom 35  
    Załóż trzeciego użytkownika z hasłem, nadaj mu uprawnienia administratora. Tym dwojgu, co masz aktualnie ściągnij te uprawnienia.

Katalogi "Dokumenty" tych użytkowników (te, który tworzy system) automatycznie staną się izolowane, natomiast jak będziesz chciał ograniczyć im prawa do innych katalogów na innych dyskach, będziesz musiał się pobawić ustawieniami dostępu.