Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica G6E3.43SZTc - piekarnik nie trzyma temperatury

kpt.tit 25 Lut 2012 15:08 4577 3
  • #1 25 Lut 2012 15:08
    kpt.tit
    Poziom 8  

Witam wszystkich.
    Mam 2 problemy z piekarnikiem w kuchence Amica G6E3.43SZTc.
    1. Piekarnik nie trzyma temperatury tzn. ustawiam powiedzmy na 200st, chodzi, chodzi po czym nagle przestaje grzać i w niekontrolowany sposób temp. zaczyna spadać. Dopiero jak wcisnę na panelu przycisk regulatora temperatury to zapala się lampka (ciemnopomarańczowa) i zaczyna grzać do ustalonej temp. Dojdzie (czasem nawet nie), pochodzi chwile i znowu spada dopóki nie wciśnie się tego przycisku.
    2. Na termoobiegu w ogóle przestało grzać
    Może ktoś wie o co chodzi, zwłaszcza z problemem 1. Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 26 Lut 2012 12:17
    antekch
    Poziom 20  

Sprawdź czujnik w lewym górnym rogu piekarnika,oraz termostat -ogranicznik temperatury okrągły malutki z dwoma przewodami,czasem się upalają.Co do grzania na termoobiegu to spalona grzałka.

0
  • #3 05 Sty 2013 17:26
    kpt.tit
    Poziom 8  

Odświeżam temat bo w końcu się zabrałem za naprawę.
    Co do grzania termoobiegu to rzeczywiście padła grzałka.
    Nie mogę zlokalizować ogranicznika temperatury. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie go znajdę?

0
  • #4 27 Sty 2013 01:06
    emass92
    Poziom 11  

ogranicznik temperatury jest na kominku , przy otwarciu górnej płyty , na samym tyle jest takie małe "coś" przykręcone wielkosci 2 cm , podłaczone do niego są dwa niebieskie przewody zazwyczaj z czarnymi termokurczliwymi opaskami na fastonach :)

0