Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Ibiza, 1.4 2000r AUD kontrolka Abs mruga i pipczy

Pogromca z Lublina 25 Feb 2012 16:14 8001 2
Texa Poland
    Pogromca z Lublina
    Level 2  
    Witam Państwa. Piszę w sprawie układu ABS. Pacjent:
    Seat Ibiza Stella 2000r 1.4 44kw AUD.
    Wersja z tym dużym wyświetlaczem i oddzielną kontrolką hamulca ręcznego (duże "P")
    Problem wygląda następująco:
    Przekręcam kluczyk. Kontrolka abs mruga (nie świeci się światlem stałym MRUGA).
    Odpalam. Wszystkie kontrolki gasną abs dalej mruga. Jeśli auto
    zostanie wkręcony na odrobinę wyższe obroty (na jałowym biegu tego nie ma)
    niezależnie od tego czy jadę czy nie to zaczyna mrugać czerwona kontrolka
    i jednocześnie auto zaczyna pipczeć i pipczy i pipczy i jeśli bym go nie zgasił to zapipczałby
    mnie na śmierć. Aby jeździć odłączam bezpieczni abs'u. Objawy wyglądają wtedy podobnie.
    Kontrolka ABS świeci się światłem stałym, przy wejściu na obroty zaczyna mrugać ta czerwona kontrolka
    i pipnie 3 razy. W obu przypadkach oczywiście abs nie działa.
    Co zrobiłem?
    1. Auto oczywiście sprawdzone na Vagu. Ze sterownikiem łączę się bez problemu. ABS nie wykazuje żadnego
    błędu. W teście pompa ładnie pracuje... Oczywiście mam sygnał z każdego czujnika i każdy pokazuje
    prędkość obrotową koła.
    2. Wymienione bezpieczniki przy akumulatorze.
    3. Wymieniony płyn hamulcowy
    Macie jakieś pomysły? Ktoś wie co z tym nie typowym problemem zrobić? Za celną podpowiedź gwarantuję
    przynajmniej 4 browary :lol: .

Tak więc na powaznie. Panowie (ew też Panie) pomóżcie!
  • Texa Poland
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    Pogromca z Lublina wrote:
    Auto oczywiście sprawdzone na Vagu. Ze sterownikiem łączę się bez problemu. ABS nie wykazuje żadnego błędu.

Chcesz mi powiedzieć, że sterownik rejestruje, że "coś" jest nie tak, a vag tego nie "widzi"? Pojedź do kogoś, kto ma "porządny" tester diagnostyczny i na bank on podpowie, gdzie jest/szukać przyczyna/y!
    Pogromca z Lublina
    Level 2  
    Problem rozwiązany. Mechanicy chcieli od razu pół auta mi rozkręcać... Okazało się, że wina leży po stronie kodowania ABS'u. Trzeba było mu po prostu nowy kod wpisać.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc