Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox TP 2.0 jako modem i router + WRT54GL jako repeater sygnału

sophisticated 25 Lut 2012 16:18 5758 8
  • #1 25 Lut 2012 16:18
    sophisticated
    Poziom 2  

Witam serdecznie! To mój pierwszy post, a właściwie zapytanie na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Mam Liveboxa 2.0 który działa jako główny router wifi i modem znajduje się on na pierwszym piętrze ponieważ tylko tam jest gniazdko telefoniczne. Potrzebuje podłączyć WRT54GL z softem DD-WRT tak aby można było podpiąć do niego x360 i dekoder n (kablem) znajdujący się na parterze oraz zwiększyć tym samym zasięg wifi na dole domu. Próbowałem wszelkich tutoriali jakie udało mi się znaleźć w sieci niestety bezskutecznie. Udało mi się podpiąć WRT54GL jako Clienta raz z softem TOMATO, później znalazłem informacje odnośnie tego, że tylko DD-WRT może działać jako repeater sygnału więc zacząłem mieszać.

Drodzy użytkownicy prosiłbym o jakieś porady czy jest możliwe zrobienie czegoś takiego, jeśli tak to jak to skonfigurować aby działało :)

0 8
  • #3 25 Lut 2012 21:32
    sophisticated
    Poziom 2  

Za pierwszym razem coś chyba źle zrobiłem, zrobiłem ponownie - działało. Odłączyłem router od lapka - podłączyłem go na dole i już nie działa ;) nic już nie rozumiem ;)

0
  • #4 25 Lut 2012 21:54
    ViP3R
    Poziom 20  

Livebox pracuje tylko w trybie AP więc nie widzę innej możliwości konfiguracji WRT54GL.

0
  • #5 25 Lut 2012 22:14
    sophisticated
    Poziom 2  

Połączenie pomiędzy liveboxem a wrt54gl chyba jest ponieważ będąc w sieci liveboxa mogę wejść na stronę ustawień wrt54gl, problem w tym, że nie ma internetu.

0
  • #6 25 Lut 2012 22:18
    ViP3R
    Poziom 20  

Nie masz internetu będąc połączonym z siecią Liveboxa?
    Czy po wyłączeniu WRT54GL internet na Livebox wraca automatycznie?
    Zmieniałeś coś w ustawieniach Liveboxa?

0
  • #7 25 Lut 2012 22:35
    sophisticated
    Poziom 2  

Internet w LB jest cały czas, internetu nie mam w WRT54GL (zrobiłem na 2 oddzielnych SSID) ale będąc podłączonym pod SSID związane z LB mogę uzyskać dostęp do panelu sterowania WRT. W ustawieniach LB nic nie ruszałem.

0
  • #8 25 Lut 2012 23:08
    ViP3R
    Poziom 20  

Dostajesz adres IP kiedy łączysz się z siecią WiFi WRT? Może wariuje DHCP w Liveboxie..
    Zaczyna mi brakować pomysłów..
    Gorzej jeśli urządzenie pracujące jako AP też musi mieć DD-WRT...

0
  • #9 19 Lut 2013 12:41
    irek001
    Poziom 9  

Witam.
    Podłączę się pod temat.
    Miałem taką sytyację: neostrada --> WAG200 -->WRT54GL (z dd-wrt) w trybie "repeater bridge" .
    Wszystko działało pęknie długi czas.
    Pojawiać się zaczęły sytuacje, gdzie WAG200 tracił łączność z internetem. Zgłaszał błąd linii (dsl).
    I tak na przemian - działa - nie działa - działa...
    Fachowiec z TPsy stwierdził - linia jest OK. Winny jest przewód (RJ11) lub router.
    Zmieniłem przewód, zmieniłem router (w sumie 3 routery) na inny - ale zawsze Linksysa - bo lubię. Nic nie pomagało.
    Doczytałem gdzieś że TPsa zmienia "parametry" neostrady - tak, że obce modemy (nie z TPsy) mają problem z połączeniem się z usługą.
    Poddałem się. Wziąłem z TP Livebox'a 2.0.
    Sprzęt od razu zaskoczył. Skonfigurowałem w LB WiFi po staremu (ssid, hasło,kanał,...) a WRT54GL nie może się podłączyć do LB.
    Pamiętam z http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Repeater_Bridge,
    że Wireless Network Mode : Must Match Primary Router .
    Tylko że w LB nie mogę znaleźć miejsca do ustawienia Wireless Network Mode.
    Może w tym jest problem?
    Czy ktoś przewalczył ten temat?

Może małe sprostowanie.
    Jako sieci WiFi widoczne są obydwa urządzenia.
    Jeżeli zaloguję się (WiFi) do sieci "LiveBox" otrzymam (komputer) nr IP (z DHCP z LiveBox'a). Mam dostęp do internetu, do urządzenia "LiveBox", do urzdzenia "WRT54GL". Jest OK.
    Jeżeli zaloguję się (WiFi) do sieci "WRT54GL", otrzymuję IP z DHCP LiveBox'a.
    Brak dostępu do internetu, do urządzenia "LiveBox". Jest dostęp do urządzenia "WRT54GL".
    O. Takie mam objawy.

0