Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra C Op-com diagnostyka airbag, abs

Don_Kicaj 25 Feb 2012 16:33 9425 8
    Don_Kicaj
    Level 14  
    Witam, odczytujac bledy op-comem z vectry c 2002rok w AirBag pokazało bład b1000 - z tego co wiem oznacza on uszkodzony sterownik i raczej tego nie da sie naprawic. Problem jest tez taki ze swieci sie kontrolka ABS i kontroli trakcji a
    Op-com nie chce sie połaczyc z tym sterownikiem i odczytac bledow. Podobna sytuacja jest ze sterownikiem silnika.
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    Don_Kicaj
    Level 14  
    Sugerujesz ze uszkodzilem go podczas diagnozy? Aby naprawic to na stół i czyszczenie crash i czy cos jeszcze? A co moze byc z tym ze nie laczy sie z ABS, czy steronikiem silnika?
    User removed account
    User removed account  
    Don_Kicaj
    Level 14  
    sprawdzilem i z EHPS jest tak samo jak z ABS czyli wyskakuje ekran niby z funkcjami do diagnostyki ale moge tylko wybrac fault codes, ale bledow nie odczyta. Zaraz przelece bezpieczniki i wiazke tak jak pisales.
    wloc
    Level 34  
    Przecież Motronik napisał abyś zaczął od kabelków podstawa połączenia na can posprawdzać napięcia
    Don_Kicaj
    Level 14  
    Właśnie przekopałem wiązke i koło pompy ABS-u natknąłem się na dziwne miejsce, rozwinałem i zolacje i okazalo sie ze wiazka kiedys była przecieta i ktos to probowal poskładac ale po uplywie pewnego czasu troszke sie zlaczki posypaly. Zaraz wszytsko poprowiam i dam wam znac co i jak.

Przed chwila skonczylem poprawiac wiazke kolo ABS. Posprawdzalem kostki kolo CIM, ABS, AirBag i jest dalej tak samo, czyli wszystko co laczy sie przez SWCAN działa natomiast HWCAN przeciwnie. Czyzby wysypal sie cim?
    Don_Kicaj
    Level 14  
    A czy którys z kolegow mogłby mi podeslac schemat kostki ABS, bo jeden przewod ktory wychodzi z niej nie jest nigdzie podpiety i mnie zastanawia. Jego kolor to niebiesko czerowny.
    dylan1
    Level 19  
    sprawdź sygnały can oscyloskopem, dużo się wyjaśni