Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dtmf na mt8870 nie działa.

Ezio123 25 Lut 2012 16:57 1443 7
  • #1 25 Lut 2012 16:57
    Ezio123
    Poziom 10  

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na elektrodzie. Myślałem, że obejdzie się bez forum, ale jednak nie dam radę. Chciałbym zrobić dekoder dtmf, to znaczy już go zrobiłem ale nie działa. Na nózkach q1-q4 jest ciągle 0. Na STD jest 5V. Zasilanie dochodzi, jestem pewny, że wszystko podłączyłem jak na schemacie, a może własnie na nim czegoś brakuje? Dźwięk wysyłam bluetoothem do słuchawki, a od niej pociągnąłem dwa kable co szły do głośnika. Dlaczego to może nie działać? Na razie chciałbym tylko uruchomić sam dekoder, żeby pojawiały się stany niskie i wysokie. Bardzo proszę o pomoc.

Dtmf na mt8870 nie działa.

Czy kwarc jest konieczny do działania dekodera? Bardzo proszę o pomoc.
    Dodam jeszcze, że na końcówce STD jest ciągle 5V, a chyba powinno być 0. Nie jest to wina samego dekodera, bo sprawdzałem na innym.

0 7
  • #3 25 Lut 2012 17:16
    Ezio123
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź. Jak rozumiem w żaden sposób nie da się tego ominąć? Gdzie mogę taki kwarc zdobyć, bo na allegro nie widzę..

0
  • #5 25 Lut 2012 17:28
    Ezio123
    Poziom 10  

Ok, dzięki. Po podłączeniu kwarca, wszystko powinno działać, poza tym schemat jest ok?

0
  • #6 02 Mar 2012 16:25
    Ezio123
    Poziom 10  

Super, wszystko działa. Ale czasem układ tak jakby nie do końca wykrywał dźwięk, po ponownym naciśnięciu już zatrybia. Przypuszczam, że któryś rezystor jest za duży.. te na wejściu sygnału po 100k, są dobre?

0
  • #8 10 Maj 2012 17:33
    _pieczas
    Poziom 12  

Chciałem kupić mt8870, lecz w kilku sklepach nie mogłem dostać. Jednak dostałem zamiennik, koleś twierdził, że działanie takie same tylko produkowany przez toschibe przez to inne oznaczenie. Dał mi scalak TC35300BP. Powiedzcie mi, czy ten układ będzie działał tak samo w tej samej konfiguracji połączeń? Kondensatory, rezystory i kwarc mogą być niezmienione czy wymaga się innych elementów? Nie mogę znaleźć dokumentacji do tego, bo każda, którą znajde jest dla wersji smd 16 pinowej.

0