Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Golf II wycieraczki przedniej szyby nie można wyłączyć

DARO.23 25 Feb 2012 17:49 4011 7
    DARO.23
    Level 9  
    Witam szanownych forumowiczów.
    Otóż mam taki problem. Przy VW Golf II po włączeniu zapłonu załączają się wycieraczki przedniej szyby i w żaden sposób nie mogę ich wyłączyć.
    Musiałem wyciągnąć bezpiecznik albo przekaźnik z numerem 18 to dopiero przestały działać.
    Co mogło się stać?
    Może któryś z kolegów miał podobny problem?
    Proszę o pomoc.
    Zico63
    Level 37  
    Uszkodzony styk wewnętrzny w silniczku wycieraczek. To najprędzej.
    User removed account
    User removed account  
    DARO.23
    Level 9  
    A czy silniczek można naprawić czy raczej wymienić na nowy
    Zico63
    Level 37  
    Można naprawić, ale tylko jeśli potrafi ktoś SAM - zlecenie tego jest nieopłacalne przy takiej ilości silniczków od VW na rynku. Z tym że pojęcie "silniczek" tutaj dotyczy tylko styku w przekładni, który czasem wystarczy przeczyścić lub dogiąć.
    Ale warto wpierw sprawdzić, czy na zielonym przy silniczku jest stale z zapłonem napięcie (wówczas trafna jest uwaga Kolegi Motronic) czy dopiero po włączeniu dźwigni wycieraczek na pierwszą szybkość.
    DARO.23
    Level 9  
    Dzięki kolego Zico63 za szybką odpowiedź spróbuje to sam naprawić może się uda
    tobiaszek34
    Level 14  
    Moim zdaniem to jednak manetka (jej styk), miałem to samo - wyjąłem, czyściłem, piłowałem ograniczniki- pomogło na 1 miesiąc i kupiłem nową. Ale możesz także sprawdzić te styki w przekładni, napewno nie zaszkodzi.
    DARO.23
    Level 9  
    Naprawione wymieniłem manetkę i silniczek wycieraczek, dziękuje za pomoc temat uważam za zamknięty.Pozdrawiam wszystkich.