Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralke kupić? whirpool, bosch

28 Gru 2004 22:21 4926 12
  • Użytkownik usunął konto  

• Specjalista AGD
    Witam.
    Ja na Twoim miejscu postawiłbym na Bosch-a.
  • Poziom 18  
    Ja tylko dodam, że elektroniczny programator do Boscha może kosztować np 600zł, a silnik 850zł. Ale jeśli się nie zepsuje to sprzet jest fajny :)

• Specjalista AGD
    Witam.
    Cóż to jest w porównaniu do ceny całej pralki. przecież nie jest to hipermarketowy bubel za 900-1000zł.
  • Poziom 31  
    kup POLARA (wieloletnie doświadczenie w produkcji pralek) POLECAM :D
  • Specjalista AGD
    Bleble napisał:
    Kup taką która ma wieleeeeeee lat gwaranacjiiiiii

A co Bleble, spada wam ilość zgłoszeń na naprawę łerpula? :)
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Paw_el napisał:
    Witam.
    Cóż to jest w porównaniu do ceny całej pralki. przecież nie jest to hipermarketowy bubel za 900-1000zł.

Nie?? Ostatni przypadek: Bosch Maxx kupiony w Makro C&C za 900-pare zl. -po 3 latach padla elektronika, okolo 600zl w serwisie. Badziewie niesamowite, podobne wykonanie co programatory Amiki... Solidne pralki Boscha to 10-letnie przywiezione z Zachodu. Taki sprzet naprawde cieszyl oko, wszystko dopracowane i "na swoim miejscu". Wiekszosc obecnie sprzedawanych w kraju to "hipermarketowe buble"....

Prosze mnie nie posadzac o atak na Boscha, chodzi mi tylko o to ze moim zdaniem od pewnego czasu nazwa Bosch przestala byc synonimem jakosci i niezawodnosci, sprzet ten stal sie co najwyzej przecietny.
  • Specjalista AGD
    elektryk2000 napisał:
    moim zdaniem od pewnego czasu nazwa Bosch przestala byc synonimem jakosci i niezawodnosci, sprzet ten stal się co najwyzej przecietny.

A moim zdaniem nie. Oczywiście nie jest to jakość poprzedniego sprzetu,
    ale tamten kosztował co najmniej dwa razy tyle. Jakość w przypadku Boscha i Siemensa jest adekwatna do ceny, czego nie mogę powiedziec o takich producentach jak bracia Merloni, Candy, Whirlpool, czy innym Beko.

W ostatnich 7 latach, w pralkach z BSH wymieniłem jeden moduł.
    Żeby nie psuć humoru niektorym użytkownikom nowego sprzętu nie będę pisał ile modułów wymieniłem w samym grudniu tego roku.
  • Admin grupy AGD
    elektryk2000 napisał:

Ostatni przypadek: Bosch Maxx kupiony w Makro C&C za 900-pare zl. -po 3 latach padla elektronika, okolo 600zl w serwisie. Badziewie niesamowite, podobne wykonanie co programatory Amiki... Solidne pralki Boscha to 10-letnie przywiezione z Zachodu. Taki sprzet naprawde cieszyl oko, wszystko dopracowane i "na swoim miejscu". Wiekszosc obecnie sprzedawanych w kraju to "hipermarketowe buble"....

Prosze mnie nie posadzac o atak na Boscha, chodzi mi tylko o to ze moim zdaniem od pewnego czasu nazwa Bosch przestala byc synonimem jakosci i niezawodnosci, sprzet ten stal się co najwyzej przecietny.

Właśnie, BOSCH sprzed dziesięciu (a jeszcze lepiej- kilkunastu) lat, to było to.....
    Ale na dzisiaj, takie "badziewia" trafiają się nagminnie (wszystkie firmy bez wyjątku w jednym szeregu- kwota do 2000PLN). Nie ma jakiejś metody. Pozostaje jedynie polowanie na coś, co będzie fajne, kolorowe (bajery), tanie, a przede wszystkim bezawaryjne na wiele lat. Pod warunkiem, że ma się "fuksa" (jeżeli chodzi o bezawaryjność).

Pozdrawiam.

• Specjalista AGD
    nowaania napisał:
    mam pytanie poszukuje pralki tylko nie wiem na jaka się zdecydowac na whirlpool czy moze bosch poradzcie. prosze o szybka odpowiedz bo nie mam w czym prać i decyzje musze podjac szybko dzieki

Witam.
    Zdaje się że będę musiał odszczekać :sm2: mój poprzedni post po takiej nagonce na doradzaną przezemnie firmę, może jednak kup pralkę marki "Frania" żadnego krytycznego słowa. :lol: :lol: :sm28:
  • Poziom 31  
    elektryk2000 napisał:
    Paw_el napisał:
    Witam.

Nie?? Ostatni przypadek: Bosch Maxx kupiony w Makro C&C za 900-pare zl. -po 3 latach padla elektronika, okolo 600zl w serwisie. Badziewie niesamowite, podobne wykonanie co programatory Amiki... Solidne pralki Boscha to 10-letnie przywiezione z Zachodu. Taki sprzet naprawde cieszyl oko, wszystko dopracowane i "na swoim miejscu". Wiekszosc obecnie sprzedawanych w kraju to "hipermarketowe buble"....

Prosze mnie nie posadzac o atak na Boscha, chodzi mi tylko o to ze moim zdaniem od pewnego czasu nazwa Bosch przestala byc synonimem jakosci i niezawodnosci, sprzet ten stal się co najwyzej przecietny.

święta racja :P :) :D

Dodano po 1 [minuty]:

Paw_el napisał:
    nowaania napisał:
    mam pytanie poszukuje pralki tylko nie wiem na jaka się zdecydowac na whirlpool czy moze bosch poradzcie. prosze o szybka odpowiedz bo nie mam w czym prać i decyzje musze podjac szybko dzieki

Witam.
    Zdaje się że będę musiał odszczekać :sm2: mój poprzedni post po takiej nagonce na doradzaną przezemnie firmę, może jednak kup pralkę marki "Frania" żadnego krytycznego słowa. :lol: :lol: :sm28:

frania też dobra miałem przyjemność używać byle by była nowa