Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podmiana na inną stronę uzywając iptables

25 Lut 2012 19:00 2528 4
  • Poziom 9  
    Mam netgeara i wgrałem tomato
    od kilku dni walczę i nie mogę sobie poradzić
    chcę go skonfigurować tak, żeby określone adresy ip (np 192.168.2.100 - 200) zawsze! przekierowywał jedną stronę (np google.pl)
    próbowałem dodać reguły do iptables
    Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

ale to mi przekierowuje wszystkie komputery, które chcą odwiedzić 'jakieś_ip_zewnętrzne' na 'ip_mojego_serwera_w_internecie:80'
    i tu są ale:
    ja nie chcę przekierowywać wszystkich tylko wybrane
    chcę 'podmieniać' wszystkie strony a nie tylko 'jakieś_ip_zewnętrzne'
    chcę przekierowywać na adres www a nie na ip_mojego_serwera_w_internecie:80 bo na serwerze mam kilka stron i chcę pokazywać tylko jedną
    znalazłem też skrypt tablica ogłoszeń (od biedy mógłby być ale wolałbym stronę mieć gdzieś w sieci, żeby nie obciążać routera) ale po instalacji nie mogłem się zalogować
    tzn poprosiło mnie o hasło, ale jak wpisałem, to przeglądarka pokazuję, że połączenie przerwane przez serwer
    wg mnie najlepiej byłoby reguły iptables wpisać do skryptu firewalla, ale nie wiem jakie
    pomoże ktoś?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -s twoje_IP_wew -d ip_strony_niechcianej --dport 80 -j DNAT --to twoje_IP_ze_stroną:80

Czy o to Ci chodzi?
    Np.
    iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -s 10.1.1.4 -d 75.126.222.202 --dport 80 -j DNAT --to 212.77.100.101:80
    Strona chomikuj.pl jest przekierowana na stronę wp.pl dla adresu 10.1.1.4
  • Poziom 9  
    niby ok
    jakiś postęp mam
    przekierowuje mi wybrany adres z mojej sieci na mój serwer, gdy ktoś chce otworzyć jakąś stronę
    ale to jeszcze nie to co mi trzeba
    nie jeden komputer chcę przekierowywać ale kilka (zakres adresów)
    chcę zawsze przekierowywać, a nie tylko przy jednej stronie
    i chcę przekierowywać na moją stronę która jest na serwerze (ip serwera otwiera się powitanie firmy hostingowej, a ja chcę moją stronę, która gdzieś tam jest i ma swoją domenę)

edycja
    czytam trochę manuala do iptables, ale mój angielski trochę kuleje, bo jestem z tych co się w szkole uczyli radzieckiego, i znalazłem rozwiązanie z zakresem adresów źródłowych

to przekierowuje komputery z zakresu 10.1.2.100 - 140 z chomikuj.pl na wp.pl (u mnie te strony pobierane są z tych ip)
    teraz mi potrzeba przekierowywać z każdej strony na moją stronę (moja strona powinna być podana jako nazwa domenowa)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -m iprange --src-range 10.1.2.100-10.1.2.140 -d 0.0.0.0 --dport 80 -j DNAT --to 212.77.100.101:80
    lub
    iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -m iprange --src-range 10.1.2.100-10.1.2.140 -d 0/0 --dport 80 -j DNAT --to 212.77.100.101:80

Dodano po 15 [minuty]:

A tak z ciekawości zapytam. Chodzi Ci o stronę dla niepłacących?
  • Poziom 9  
    próbowałem

to ma takie samo znaczenie jak podane przez Ciebie i niby działa ale nie wszystko przekierowuje np facebook się otwiera i czasem załaduje się cały a czasem nie

nie chcę tego dla niepłacących klientów, ale na takiej samej zasadzie tylko w innym cemu:))
    mam mały hotel (bardziej schronisko) i wcześniej miałem sieć na kablach
    teraz mam drugą sieć wifi i chcę dla tych co połączą się po kablu (dostają adresy od dhcp właśnie z tej puli, którą chcę przekierować) wyświetlić komunikat, że sieć jeszcze przez jakiś czas będzie działać, a potem będzie zlikwidowana i zalecić im korzystanie z wifi
    ta sieć kablowa i ta wifi to dwie różne sieci od różnych dostawców