Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala Slican CMT 8/64 programowanie instrukcja

uaz 02 Aug 2007 14:38 26708 74
Relpol
 • #31
  seba222
  Level 18  
  Witam,

  Posiadam centralę telefoniczną SILCAN 8/64 oraz pulpit sterowniczy HPT-0535T

  Problem jest następujący, kiedy podłączam pulpit do zacisków to niestety, pisze mi cały czas "brak polaczenia z centralą".


  Czy ktoś wie, w jaki sposób to podłączyć ?

  pozdrawiam
 • Relpol
 • #32
  User removed account
  User removed account  
 • #33
  seba222
  Level 18  
  Wielkie dzięki kolego, jesteś nieoceniony.


  pozdrawiam
 • Relpol
 • #34
  User removed account
  User removed account  
 • #35
  wronal
  Level 11  
  A czy ma ktoś może zwykłą instrukcji w pliku pdf?

  Dodano po 2 [minuty]:

  przepraszam, przeoczyłem tamten plik
 • #36
  kzysztofkpsw
  Level 2  
  czy mógł by mi ktoś udzielić informacji z jakimi drukarkami współpracuje ta centrala?
 • #37
  User removed account
  User removed account  
 • #38
  kzysztofkpsw
  Level 2  
  dzięki
  wiem że poprzedni właściciel robił wydruki bezpośrednio z portu lpt za pomocą jakieś starej drukarki hp ( atrementówki ). Czy tylko takie drukarki pasują do tej centrali

  Dodano po 11 [minuty]:

  usiłowałem zrobić wydruk drukarką KONICA MINOLTA PAGEPRO 1200(laserowa) która posiada taki port ale niestety nie było reakcj ze strony centrali. Czy to za wysoki model dla tej centralki ? :)
 • #39
  User removed account
  User removed account  
 • #40
  ttoip
  Level 16  
  wejście do menu taryfikatora przez wybranie 988 z aparatu podpiętego pod port fizyczny 00 lub 04 ew za aparatu awizo ( ustawiany przez serwis )
  potem wybranie 7 druk wszystkich rozmów ze wszystkich aparatów lub wybranie 3 ( przegląd abonentów ) i potem wybierając 7 drukuje rozmowy danego abonenta, co do drukarki , im starsza tym lepsza ;)
 • #41
  qrka
  Level 11  
  czy moze mi ktos podac jakiej uzyc sekwencji kodow aby wylaczyc wszystkie translacje miejskie za wyjatkiem 2 pierwszych ?
 • #42
  Jack14
  Level 38  
  Nie jest to takie proste (w brew pozorom) napisać całą sekwencję cyfr a to dla tego, że nie wiemy np.: jakie masz zainstalowane karty w centrali, jakie wykonanie I czy może II.
  W poście znajdziesz dokumentację programowania tej centrali i po przeczytaniu wszystko powinno być jasne.

  ps

  dla ułatwienia podam,że można to zrobić na 2 sposoby pierwszy to wyłączyć nie używane linie miejskie (translacje) (menu główne 2+2) lub usunąć nie podłączone translacje z listy kierunkowej 0 (menu główne 4+5+5).

  Pozdrawiam.
 • #43
  ugr
  Level 1  
  Witam, czy próbował ktoś kiedyś "wyjąć" z tej centralki bilingi do komputera? Czy możliwe są tylko wydruki?
 • #44
  macmm
  Level 24  
  Niby są. Ale nie wiem czy warto. Trzeba wymienić sterownik centrali na nowszy. I do niego dostaniesz płytę z prostym programem ale pod win do taryfikacji. Koszt jeśli pamiętam to około 300 zł. Plus programowanie od nowa. Kiedyś to popełniłem i działało.
 • #45
  witek_77
  Level 11  
  Witam. Mam dylemat. Otóż pewnego dnia sobie siedzę i nie słyszę żadnego dzwoniącego telefonu. Na mojej 8/64 na wyświetlaczu wyskoczył taki napis "211/1+211/0)JGRE" i pozniej "H`SUS F_U^S" Podobno jakaś zworkę można zrobić na hard reset. No więc zwarłem zworkę o nazwię RES i wcisnałem i na załączonym i na wyłączonym i niestety zonk. Na załączonym zaczęły przekaźniki cykac i nic wiecej. Ale nic nie pomogło. Jeżeli macie jakieś pomysły to proszę o odpowiedź. Jeżeli nie to mam do sprzedania centralke :)
 • #46
  Jack14
  Level 38  
  Chyba raczej do oddania :D

  Metoda pierwsza i w tym wypadku jedyna to:
  - centrala włączona do prądu
  - przełącznik program włączony (odblokowany)
  - chwilowe zwarcie pinów na karcie sterownika

  Jeśli nie pomoże to serwis.

  ps

  Oczywiście programowanie centrali od nowa.

  Pozdrawiam.
 • #47
  User removed account
  User removed account  
 • #48
  witek_77
  Level 11  
  Panowie Hard Reset pomógł. Dziękuję JACK14 !! Masz piwo u mnie. Nie wlaczyłem PROGRAM wczesniej. Nareszcie jakieś przyjazne znaczki typu data nie ustawiona. Pozdrawiam i dziękuję. Mam jeszcze jeden dylemat. Udało mi się ją zaprogramowac wg instrukcji ale za chiny ludowe nie umie zlikwidowac napisu BRAK 1 MIEJSKIEJ. Posiadam tylko jedną linie od jakiegoś czasu. No i co chwile mi jakiś przekaźnik cyka w nim i pisze o braku miejskiej. Da sie jedną linię odłaczyć sprzętowo bądź w oprogramowaniu ? Chodzi mi o wyłączenie L2.
 • #49
  User removed account
  User removed account  
 • #50
  witek_77
  Level 11  
  Nobla dla tego co wymyślił to forum. Dzieki R-MIK. Przywróciłem centralkę do życia i moje nerwy nareszcie zelżały bo to cykianie to mnie normalnie do szału doprowadzało :) Powiem tylko że firma mogła by się poświęcić bardziej jak chodzi o instrukcję bo jest troche niejasno napisana. Ale Ostatnia strona ze schematem menu troche wiecej mowi niz całość instrukcji.
 • #51
  MAJSTEROS
  Level 16  
  A czy ktoś podpowie gdzie na płycie jest podłączony przycisk "program" - Nie ma go albo go nie widzę
  Pozdrawiam
  Majsteros
 • #52
  Jack14
  Level 38  
  "Stacyjka" na kluczyk z lewej strony obudowy wykonanie II lub czarny przełącznik w wykonaniu I :D
 • #53
  MAJSTEROS
  Level 16  
  po prawej stronie obudowy oczywiście jest przycisk Zasilania i stacyjka od której są odcięte przewody -dlatego pytam gdzie powinna być podłączona.

  I prośba czy może ktoś przesłać program SYSROZ

  Pozdrawiam
  Majsteros
 • #54
  mkos1
  Level 29  
  MAJSTEROS wrote:
  A czy ktoś podpowie gdzie na płycie jest podłączony przycisk "program" - Nie ma go albo go nie widzę
  Pozdrawiam
  Majsteros

  U mnie stacyjka jest podłączona do pinów złącza X12 tej samej płyty co i podłączony jest LCD.
  Tez miałem z tym pewien "kłopot" z powodu braku kluczyka.
  Dlatego najprościej jest zewrzeć jumperem te dwa piny od prawej strony patrząc na centralkę (dokładniej: od strony układu U26).
  Patrz załączona fotka z założonym jumperem.
  Centrala Slican CMT 8/64 programowanie instrukcja
 • #55
  tomek625
  Level 14  
  Mam pierwszy raz styczność z tą centralką telefoniczną. Po wciśnięciu jednego numeru wewnętrznego zgłasza się dwóch odbiorców( dwie różne osoby z innych biur).
  Gdzie jest przyczyna: czy na przewodach są połączone dwa telefony lub może na centralce ten sam numer wewnętrzny został przypisany dla dwóch telefonów.
 • #56
  macmm
  Level 24  
  Co do przewodów to sam musisz to sprawdzić. W tym modelu jedyną opcją programową aby rozdzwonić więcej niż jeden telefon jest nadanie numeru grupie. Możesz to sobie sprawdzić np drukując konfigurację lub też przeglądając numery abonentów. Na końcu już po zakończeniu abonentów są numery list kierunkowych i grup.
 • #57
  Aksa1
  Level 11  
  Witam.

  Odświeżę wątek. Mianowicie mam powyższą centralkę (SLICAN Typ CMT 8/64). Problem jest z wybieraniem TONOWYM - nie działa. Działa jedynie wybieranie IMPULSOWE co w dzisiejszych czasach jest znacznym problemem.
  Kiedy na telefonach podłączonych do centralki przełączam na wybieranie TONOWE to w słuchawce jest taki sam sygnał jak był po podniesieniu jej - czyli ciągły i nic się nie zmienia po wklepaniu jakichkolwiek cyfr...
  W instrukcji czytam...

  Quote:
  Wybieranie impulsowe i tonowe (DTMF).
  W przypadku stosowania wybierania tonowego trzeba zaprogramować translacje do wybierania tonowego lub impulsowego. Jeżeli centrala nadrzędna umożliwia obydwa sposoby wybierania, to translacje należy ustawić na wybieranie tonowe (pod warunkiem, że centrala "CMT" ma na to odpowiednie wyposażenia). Aparat abonenta wewnętrznego ze względu na sposób wybierania jest przez centralę "CMT" rozpoznawany automatycznie i nie wymaga programowania. Warunkiem zaprogramowania centrali na wybieranie tonowe jest wyposażenie jej w moduł wybierania tonowego. DTMF".
  Domyślnie wszystkie translacje przystosowane są do wybierania impulsowego


  Czytając to zastanawiam się czy ta centralka w ogóle obsługuje wybieranie TONOWE, choć z innych źródeł wiem że i owszem ;)
  Czytam dalej...

  Quote:
  Menu translacji miejskich.
  WEJŚCIE Z GŁÓWNEGO MENU CYFRĄ "2":

  Po wybraniu cyfry "8":
  "Tr:06 W.Tonowe:X"
  Deklaracja wybierania tonowego (X=1) lub impulsowego (X=0) dla translacji o numerze fizycznym 06.


  Nie wiem jak jest u mnie, jeszcze nie sprawdziłem jednak czy to jedyna możliwość na brak wybierania TONOWEGO?

  Pozdrawiam.
 • #58
  macmm
  Level 24  
  W tym modelu trzeba mieć moduł DTMF. Jest to płytka o wymiarach na oko 15X15 cm przymocowana do "pleców" centrali połączona z płytą bazową trzema króciutkimi taśmami. Poza tym można sobie to sprawdzić obserwując wyświetlacz centrali w momencie resetu. Jak ją wyłączysz i ponownie włączysz to będą się zmieniały napisy na wyświetlaczu i jednym z nich będzie np 0 DTMF 7 Dr ( lub podobnie) co podaje ile jest w centrali odbiorników DTMF i ile dróg połączeniowych. Jak zobaczysz 0 DTMF to znaczy że albo nie masz modułu albo umarł. Jak będą to spróbujemy inaczej.
 • #59
  Aksa1
  Level 11  
  Witam ponownie.

  Przypuszczenia okazały się prawdziwe... brak modułu DTMF do wybierania tonowego. Po wyłączeniu i włączeniu zobaczyłem " 0 DTMF 3 Dr " - wiec to z tego co zrozumiałem sugeruje ze modułu brak lub umarł tak?

  btw. idzie taki moduł dokupić? Jest to w ogóle opłacalne? Jeśli tak czy montaż wymaga magicznych umiejętności?

  Pozdrawiam.
 • #60
  macmm
  Level 24  
  Sądząc z komunikatu masz centralę z serii CMT 3. Tzw placek gdzie przełącznica znajduje się pod spodem centrali. Jeśli tak to lepiej zapomnij o DTMF. To nie był modułowa centrala, i wszystko było na jednej płycie. Rozbudowa możliwa ale..... Ja bym nie chciał tego robić