Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala Slican CMT 8/64 programowanie instrukcja

uaz 02 Feb 2010 20:00 25736 74
    User removed account
    User removed account  
  • PLFONPLFON
    Aksa1
    Level 10  
    Rozumiem ;)
    Dziękuję za odpowiedzi były pomocne.
    Jak dla mnie zabawa nie warta sprawy...
    Centrale sprzedam pewnie na allegro jeśli będzie kupiec a sam przesiądę się na telefony bezprzewodowe 4 lub 6 słuchawek i to mi wystarczy.

Pozdrawiam!
    Panandy
    Level 1  
    Mam 12 letnią centralkę SLICAN CMT 8/64 - szukam serwisanta, który spowoduje poprawne działanie centralki w Pruszkowie k/Warszawy. Centralka pracowała nienagannie przez 11 lat , a ostatnio coraz częściej "głupieje" i wymaga b. częstego resetowania przez wyłaczanie jej z sieci.
    Prosze o jakiś namiar na taką osobę.
  • PLFONPLFON
    toktom
    Level 12  
    Sprawdź elektrolity czy nie powysychały (czy nie są wypukłe)
    ergie
    Level 28  
    Odkopię temat, mam następujące pytanie.

Jak w tej centrali za pomocą telefonu odłączyć kogoś z grupy dzwonienia, a mianowicie.. mam dwa telefony, na pierwszy dzwonią klienci, gdy nikt nie odbiera przesyła dzwonienie na kolejny - chciałbym aby ten kolejny telefon nie dzwonił, by nie przełączało rozmowy.

dziękuję za pomoc!
    User removed account
    User removed account  
    miwsio
    Level 9  
    Witajcie
    Mam do czynienia z centralką Slican CMT 8/64. To chyba już trochę zabytek, ale moim zadaniem jest trochę z niej wycisnąć ;) Przeanalizowałem ogólnie instrukcję, ale nie mogę sobie poradzić z dwiema rzeczami:
    - Jak nagrać dwie zapowiedzi, tak aby jedną z nich stosować w dzień, a drugą w nocy? Przy nagrywaniu nie ma opcji wyboru która ma być zapowiedź - czy ten model umożliwia nagranie tylko jednej?
    - Czy da się zrobić tak, aby połączenie szło pod jakiś numer wewnętrzny, a po określonej liczbie sekund wychodziło na miasto, na wskazaną komórkę? Mam obecnie ustawione łączenie z wewnętrznym 14, a po 30 sek. z 10, ale 10 chciałbym zastąpić numerem 0 600 XXX XXX, da się? Jako kompletny amator, nie za bardzo rozumiem kwestię menu translacji itd. więc będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

Michał
    suncez
    Level 16  
    1.
    Po wejściu w program i wybraniu cyfry 5 jesteśmy w menu parametry, rozpoczynamy proces nagrywania cyfrą 3, następnie podajemy numer zapowiedzi do nagrania. Warunek, centrala musi być wyposażona w 2 zapowiedzi. Moduły zapowiedzi są wpinane na kartę DTMF.
    2.
    W tej centrali nie ma przekierowań na zewnątrz, użyj usługi centrali miejskiej.
    miwsio
    Level 9  
    suncez wrote:
    1. Moduły zapowiedzi są wpinane na kartę DTMF.

Dzięki za wyjaśnienie; to najwyraźniej ja mam na tylko jedną zapowiedź. Czy jakieś objaśnienie do tego zdania, tzn. np. co zrobić, żeby można było stosować drugą (nocną) zapowiedź? Dokupić coś?

suncez wrote:
    2. W tej centrali nie ma przekierowań na zewnątrz, użyj usługi centrali miejskiej.

hmmm... Czyli że kupić inną centralę? ;)

Dzięki i pozdrawiam!
    toktom
    Level 12  
    Witam

Program 1.7X umożliwia obsługę dwóch zapowiedzi słownych (nowa wersja karty DTMF). Można włączyć różne
    zapowiedzi na różnych translacjach lub inne przy trybie pracy centrali dziennym i nocnym.
    User removed account
    User removed account  
    bolo2
    Level 19  
    Radzę kupić nową. CMT jest dwie generacje do tyłu.
    User removed account
    User removed account  
    miwsio
    Level 9  
    R-MIK wrote:
    Tle, że standardowo karty miały 1 zapowiedź. Kolejna trzeba dokupic, jad dobrze pamietam 70zł netto

Ktoś może podpowiedzieć gdzie to kupić lub co wpisać w allegro żeby znaleźć odpowiedni moduł/kartę/coś do drugiej zapowiedzi? Bo u mnie faktycznie jest możliwość nagrania tylko jednej...
    A zwłaszcza jeśli rozmowy nie można przekierować na zewnętrzny numer, to nocna zapowiedź byłaby mi potrzebna.
    macmm
    Level 24  
    Najpierw upewnij się, że wersja płyty DTMF wogóle obsługuje 2 zapowiedzi. Sprawdź:
    Moduł DTMF jest przykręcany do "pleców" centrali i połączony z płytą bazową 3 króciutkimi taśmami.
    W prawym górnym rogu płyty DTMF znajdują się moduły zapowiedzi. Małe subpłytki o wymiarach około 3X2 cm.
    Jeśli masz jedną płytkę i wolne gniazdo na drugą to szukaj w necie modułu MZS-DISA albo u najbliższego dystrybutora, albo jeśli nie wiesz gdzie go masz to na stronie producenta.
    Jeśli nie masz tej małej płytki ale masz wolne gniazdo to znaczy że moduł jest z końcowego okresu produkcji central, gdzie jedna zapowiedź była na pokładzie a drugą dokładało się w postaci modułu.
    Najgorsza sytuacja to taka kiedy masz jeden moduł w podstawce i brak drugiego gniazda. Wtedy nie wystarczy zakup modułu MZS a trzeba kupić całą płytę DTMF. Ale to chyba z demobilu.