Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peogeot 307, radio RD4 - jak włączyć? po odłączeniu akumulatora

25 Lut 2012 19:25 6820 4
  • Poziom 2  
    Witam prosze o pomoc. Mam auto Peugeot 307 rok 2006 z radiem blaupunkt RD4. Po odłączeniu akumulatora na 2 godziny zeby skasowal się błąd silnika, wyskoczyl nastepujacy problem. Błąd sie skasowal, ale nie moge uruchomic radia, gałka głośności - jedyny włącznik nie dziala i nie mozna wejsc w menu zegara itd, takze zero kontaktu z pilotem radia przy kierownicy. Na panelu zegara wyswietla sie tylko data i godzina i zupelnie nic innego nie da sie uruchomic z guzikow radia. Z góry dziękuje za wskazówki jak sie do tego zabrać.
  • Poziom 19  
    Nie zrobiłeś przypadkiem jakiegoś zwarcia podczas odłączania akumulatora? mi to wygląda na przepalony bezpiecznik przy samym radiu.
  • Poziom 2  
    jestem zielony w temacie ale od rana dzisiaj, udalo mi się; wyjąc radio i sprawdzic w nim bezpiecznik, wizualnie i czujnikiem jest ok. Potem tym tropem idąc probowalem sprawdzic bezpieczniki auta opowiedzialne za radio, (niestty mam tylko francuską instrukcje, wiec szukalem w opisie bezpiecznikow czegokolwiek co przypomina opisem ze to bezpiecznik od radia, - zdaja mi sie ze to jest F8 sprawdzilem oba bezpieczniki F8 w kabinie i pod maską, takze i miernikiem są ok, po tym juz skapitulowalem.
  • Poziom 2  
    problem rozwiązał sie sam. okazalo sie ze akumulator mimo ładowania nie trzymał wcale napięcia. Musialo to blokowac jakos radio i pilota przy kierownicy. Na nowym akumulatorze, potrzymalem minute kluczyk w stacyjcje i zapalilem. Radio i pilot zaczal dzialac samoczynnie, czary? czy peugeoty takie wybredne na słaby prąd
  • Poziom 2  
    Też miałem ten problem z RD4 w 407. Sposób na uruchomienie jest banalny.
    Gałkę od głośności delikatnie wyciągnąć do oporu i ponownie wcisnąć i RADIO działa.