Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadajnik i odbiornik- schemat

25 Lut 2012 19:34 3017 8
  • Poziom 10  
    Posiadam zestaw z zabawki na radio. Nadajnik 27Mhz TX-2/60525287 i odbiornik 2Mhz RX-2/60412287. Potrzebuję ich schematy gdyż oba nie posiadają kilku rezystorów i innych części, a nie wiem jakie muszą mieć parametry, oraz nie wiem gdzie wlutować kable bo wcześniej zostały odlutowane.

PS. Mam skan spodów płytek jak by się mogły przydać, góry nie dam rady pokazać Sam.

Pod postem masz przycisk "Dodaj obrazek". Obrazek musi być w konkretnym formacie (preferowane jpg i png) oraz wielkość nie większą niż 800x600 i rozmiar maksymalny15MB. Wystarczy załadować obrazek z dysku i po chwili pojawią się kody.
    Kopiujemy kod "BBC" i ctrl-c i ctrl-v wklejamy do postu.
  • Poziom 10  
    Widziałem ten temat i szczerze mówiąc to nic mi to nie mówi. Nie do końca pasują te schematy do moich płytek
  • Poziom 39  
    Zdalne sterowanie na układach TX2 / RX2 praktycznie wykonywane jest zgodnie z podstawową aplikacją tych układów , mogą występować różnice w torze odbiorczym oraz układach wykonawczych realizowanych na mostkach H . Najprościej to rozrysować sobie układ i porównać z notą aplikacyjną , sam się przekonasz że różnice są niewielkie wynikające jedynie z doboru mostka H do sterowanego silnika . Na temat samych mostków tematów jest dość sporo , w załączniku inna dokumentacja tych układów z przykładowymi aplikacjami .
  • Poziom 10  
    Ok, będę coś kminił. Dziękuję ;). A proszę powiedzcie jeszcze, bo tam jest napisane ze napięcie dla odbiornika ma być max 5V, a co jeśli podepnę go pod taki mini akumulator 12v bo taki posiadam...? Uszkodzi się? Nadajnik też ma mieć tylko 5V, bo miał baterię 9V?
  • Moderator Robotyka
    Odbiornik zasila się przez układ BEC, czyli rodzaj stabilizatora napięciowego.
    Ukłąd jest zwykle wbudowany w regulator silnika elektrycznego. Jeżeli takiego nie ma, kupuje się osobny układ. Nie są drogie. Można też dać osobny pakiet do zasilania odbiornika o napięciu 6V, który zapewni mu w miarę stabilne zasilanie przez pewien czas (będzie wymagał kontroli i wymiany w razie spadku napięcia poniżej 5V).

Jeżeli zasilisz go bezpośrednio to tak. Spali się.

Napięcie w platformie nie ma znaczenia dla nadajnika. On ma własne. Jak wspomniałeś - 9V. I takie ma być.
  • Poziom 10  
    Ok, czyli nadajnik może mieć 9v tak jak miał, a silnik jeden jest taki sam a drugi mocniejszy tylko nie wiem czy ten stabilizator jest w silniku czy gdzieś. Jeden silnik to taki jak ten tylko z kondensatorem ceramicznym na stykach a drugi był taki sam ale wstawiłem taki koło 250 mA na 6V (z suszarki XD)
  • Poziom 39  
    Kolego Madrik mówimy o tu sterowaniu z wykorzystaniem układów TX2/ RX2 i nie ma tam żadnego BEC . W nadajniku generator w.cz oraz wzmacniacz w.cz są zasilane bezpośrednio zasilanie TX2 to prosty stabilizator z diodą Zenera , podobnie w odbiorniku tor w.cz oraz RX2 są zasilane przez prosty stabilizator z diodą Zenera mostki H bezpośrednio . Wszystkie elementy są już na płytce i nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych stabilizatorów , ważne jest aby nie przekroczyć górnych wartości napięcia zasilania oraz prądu obciążenia mostków H .
  • Poziom 10  
    Czyli jeśli odbiornik może mieć max 5v to tego nie można przekroczyć. Dziękuję Wam :)