Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usterki w Polonezie atu. Szarpanie na gazie. Stuki na klawiaturze.

28 Gru 2004 22:43 1979 11
  • Poziom 12  
    cześć wszystkim.chciałem zapytac czy polonez z jednopunktowym wtryskiem paliwa na gazie w jeździe mieszanej powinien palić 12.5 litra w tych warunkach klimatycznych.czy to nie jest troche za dużo?miałem fiata 125 p i palił o jakies 2 litry mniej a mój styl jazdy sie nie zmienił.
    mam tez problemy ze stukami na klawiaturze przy wiekszych predkosciach.myslałe że może brakuje oleju ponieważ są tam zawory hydrauliczne samoregulujace ale jednak myliłem sie oleju było pod dostatkiem.zdarza sie to dosyc czesto.

Dodano po 3 [minuty]:

zapomniałem dodać tez że bardzo rzadko ale od czasu do czasu odczuwam szarpanie na gazie.tak jakby gaz nie był podawany.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    A co z regulacją gazu kiedy była przeprowadzana a co do zaworów przy żle ustawionym zapłonie bendą stukać tak że radzę sprawdzić zapłon
  • Poziom 12  
    regulacja była przeprowadzana jakies 2 miesiace temu i miało byc dobrze.czyli jednak spalanie mam za wysokie?zobacze co z tym zapłonem.dzięki

Dodano po 41 [minuty]:

co do regulacji zapłon to raczej zły pomysł bo jest on ustawiany elektronicznie przez komputer.
  • Poziom 12  
    rzuci ktoś dobra radą?spróbujcie pomóc. bede wdzieczny.
  • Poziom 11  
    Jeżeli zdarza Ci się rozgrzewać silnik na postoju lub jeździsz dużo po mieście 12,5 litra moim zdaniem nie jest dużo, mój Caro 1,6 tylko latem schodzi do 11 litrów. Co do nierównomiernej pracy silnika pierwszą czynnością, jaką stosuje to kasowanie kompa - pomaga w 99%.Polega to na zdjęciu klemy z akumulatora na kilka minut po ponownym podłączeniu i uruchomieniu zimnego silnika na benzynie należy rozgrzać silnik na wolnych obrotach do czasu włączenia wentylatora chłodnicy.
  • Poziom 14  
    Ja tez miałem caro 1.6 gli i miałem jeszce wieksze spalanie.... dochodżace do 15 l ale co tam zawsze pierwszy na skrzyzowaniu..;)
    pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    miałem podobnie,goscie montujac gaz zrobili cos nie tak z sonda,pojechałem naprawili i działa,moj atu miesci sie w 10l
  • Poziom 13  
    w polonezie takie spalanie zimą to normalka,jak jeździłem poldkiem na jednopunkcie z gazem przy spokojnej jeździe ledwo mieścił się w 13,latem spadało nawet poniżej10,dużo zależy od jakości gazu
  • Poziom 10  
    Hejka po pierwsze czy te stuki masz na gazie czy na benzynie? Czy sa to napewno stuki z klawiatury czy spalanie stukowe- to wazne.Czy sa tylko przy szybkiej jeździe czy na każdym biegu powyżej 3500obr. Czy planowałeś głowicę? Sprubuje Pomóc ale na te pytania odpisz.
  • Poziom 30  
    A moze zywot silnika dobiega konca bo chyba wszyscy wiedza ze te silniki swoj wiek maja a konstrukcja to byla nowoczesna ale w latach 60.
    Ta k na powaznie. Moze te klepiace zawory sa problemem z hydraulika, niekiedy zawodzi. Spalanie na granicy 12 litrow w polonezie zima to nic nowego bo do oszczednych ten samochod nie nalezy.
  • Poziom 14  
    umnie wina stukow zaworow była wina swiec,po wymianie znikły
  • Poziom 12  
    stuki pojawiaja sie przy wyzszych predkosciach obrotowych zarówno na gazie jak i na paliwie.

Dodano po 47 [sekundy]:

jeszcze dokładnie sprawdze i odpisze