Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiodtwarzacz fabryczny Toyota Corolla E12

25 Lut 2012 19:49 12894 3
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam problem z radiem fabrycznym W58802 w samochodzie Toyota Corolla 2003r.. Na co dzień w trakcie uzytkowania (w Krakowie) od kilku tygodni zauwazylem, ze dobrze odbiera mi tylko 3 stacje: RMF, Zetkę i Radio Kraków. Wczoraj jechałem samochodem w kierunku woj. podkarpackiego i doslownie 20 kilometrow od granic Krakowa radio nie łapało żadnej stacji. Po dojechaniu na miejsce-do Stalowej Woli, rozebrałem pół konsoli środkowej: wyjąłem radio, sprawdziłem mocowania kabli z tyłu-jest ok, sprawdziłem po odpięciu podsufitki zamocowanie kabla do anteny na dachu-tez wygląda ze jest OK. Zmieniłem antenę ("bata") i takze zadnej poprawy...
    Najlepsze jest to, ze obecnie-w St. Woli calkiem dobrze odbiera mi tylko RadioMaryja
    W czym moze byc problem? Czyzby radio "padło"? Jaki moze byc przewidywalny koszt naprawy? Co moglo pasc?
    pozdr
    marcin
    Do poprawy. :!: [damiancz]
    3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  • Moderator
    Uszkodzenie może być i w radiu jak i w instalacji antenowej. Należy na początek wykluczyć gdzie jest problem. Możesz albo radio podłączyć na stole i sprawdzić jego działanie, lub do instalacji antenowej podłączyć inne radio i sprawdzić jego odbiór. Dopiero wtedy możemy szukać dalszej przyczyny braku działania.
  • Poziom 1  
    Dzisiaj kupiłem Corolle E12 z 2004r., 1,6 benzyna. Mam identyczny problem. Radio ogólnie działa, płyta CD jest odtwarzana prawidłowo, wskazania komputera również są OK, ale radio odbiera jakby nie miało podłączonej anteny. W miastach odbiera jakieś stacje, ale z jakością sygnału jest różnie, w trasie nic nie łapie, chyba że Radio Maryja.

W związku z czym mam dwa pytania:
    1. Jak wyciągnąć radio żeby sprawdzić podłączenie anteny?
    Co jeśli wszystko jest prawidłowo podłączone?