Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę najlepiej kupić?

25 Lut 2012 21:05 16284 14
  • Poziom 8  
    Witam
    Zamierzam kupić nową pralkę tak do max 1300 zł.
    Jaką polecacie? firmę? model?
    Jakich pralek unikać?
    czy w pralce którą polecacie zespół piorący jest rozbieralny i bez problemu można rozkręcić kocioł by np. wymienić łożyska?

pozdrawiam
  • Poziom 32  
    irek-t napisał:
    model?

To wszystko zależy od tego co potrzebuje użytkownik.
    Więc mógłbyś napisać, czy to ma być slim, czy zwykła, jaką ma mieć pojemność, jakie programy, funkcje dodatkowe, ile ma mieć obrotów na wirowaniu...
    irek-t napisał:
    Jakich pralek unikać?

Sam wybieram (własnie przed chwilą wybrałem) dla siebie pralkę. Z tego co można wyczytać z opinii - prawie każda ma jakąś opinię, że się zepsuła i są problemy. Ja także mam problem ze swoją, ale na szczęście jestem już w zasadzie na mecie.
  • Poziom 8  
    my41s napisał:
    irek-t napisał:
    model?

To wszystko zależy od tego co potrzebuje użytkownik.
    Więc mógłbyś napisać, czy to ma być slim, czy zwykła, jaką ma mieć pojemność, jakie programy, funkcje dodatkowe, ile ma mieć obrotów na wirowaniu...
    irek-t napisał:
    Jakich pralek unikać?

Sam wybieram (własnie przed chwilą wybrałem) dla siebie pralkę. Z tego co można wyczytać z opinii - prawie każda ma jakąś opinię, że się zepsuła i są problemy. Ja także mam problem ze swoją, ale na szczęście jestem już w zasadzie na mecie.

sorki że nie napisałem wcześniej
    pralka max 55 cm głębokości
    wirowanie min 1000 obr
    ładowność bębna min 5kg zalecane 6-7

a jaką wybrałeś dla siebie?
    Ja dosyć dużo pozytywnych opini czytałem o candy, dokładnie ten model:
    Candy GO4 1272 D
    co o niej sądzicie?
  • Poziom 32  
    irek-t napisał:

Siemens WS12X462PL. Przy czym ta pralka kosztuje ok. 1600zł, ma maksymalnie 4,5kg pojemności (co przy praniu regularnym jest dla mnie wystarczające, stąd szukałem specjalnie o pojemności <5kg, brałem pod uwagę także pralkę na 3kg, ale dziwnie by wyglądała w sporym pomieszczeniu: pojemność to ani zaleta, ani wada - każdy musi sobie dostosować odpowiednio według potrzeb). Do tego jest płytka (44cm głębokości), ma 1200 obrotów na wirowaniu.

irek-t napisał:
    Ja dosyć dużo pozytywnych opini czytałem o candy, dokładnie ten model:
    Candy GO4 1272 D

Nie miałem styczności, więc nie będę się wypowiadał czy tak, czy nie. Miałem Candy, ale nie można oceniać firmy na podstawie jakiegoś uogólnienia.
    Zastanów się nad Electroluxem, no i oczywiście Boschem (bez serii WAA) i Siemensem (seria WM, WS), ale jeśli Bosch i Siemens - to tylko do 4,5kg (są na 6kg, ale nie w tej cenie).

AEG-Electrolux Lavamat LS 72840L - 45cm, 1200 obrotów, 6kg -> sam się nad nią zastanawiałem, ale nie chcę dużej pojemności, cena to już ok. 1649zł
    Electrolux EWS126510W ~ cena około 1250zł, 45cm, 1200 obrotów, 6kg, trzeba byłoby sprawdzić, czy ma rozbieralny zbiornik
    Electrolux EWP127300W ~ cena około 1100zł, 50cm, 1200 obrotów, 7kg, trzeba byłoby sprawdzić, czy ma rozbieralny zbiornik
    AEG Lavamat S62840L - cena około 1250zł, 45cm, 1200 obrotów, 6kg,
    Z Boscha i Siemensa to z ładownością >=5kg i głębokością do 55cm max. brak w tej cenie
    Gorenje WS52125 - także sam myślałem nad nią, ale tam gdzie ja będę kupował pralkę Gorenje nie sprzedają - ok. 1200zł, 5kg, 1200 obrotów, 44cm
    Bardzo rzadko spotykana firma pralek na polskim rynku - Panasonic NA147VB3WGN 1400 obrotów, 7kg, 54cm głębokości, cena ok. 1350zł

Ciekawa byłaby też ta: Beko WMB 81241 LM - 8kg, 1200rpm. 54cm, ok. 1100zł
    Można też się zastanowić nad Amicą, ja jednak nie polecałbym nowych modeli, lecz troszkę starsze - sam może bym sie skusił na AWCM14D lub AWCM12D - 1400/1200rpm, 6kg, 51cm, cena ok. 1100zł, to są stare modele, dostępne w zasadzie w pojedyńczych sklepach. Sam jestem ciekawy jak sie sprawuje taka 4,5 letnia - jutro skontaktuje się z kolegą (ma taką ale z 1000 obrotami, ale nigdy nic o niej nie mówił: no raz się pochwalił, że kupił tanio pralkę ;) ) Ogólnie nie lubię nowości. W zasadzie jeśli Amica, to można obejrzeć jeszcze Samsunga.
    LG też byłby OK.
    Jednakże wybierając z tych, wybrałbym Gorenje.
    Jeśli jednak zależy Tobie na tym, że chcesz mieć 7kg wsadu i glębokość 40cm -> to z tego co mi wiadomo, to tylko Candy robi taką kombinację.

Uzupełniam dane: pytałem się o tą Amicę AWCM10D - pralka ma obecnie ok. 4 lat, była naprawiana 2 razy, ale kolega miał to szczęście, że czekał ok. tygodnia na serwis; pralka jeszcze pierze i narazie nie jest to jej koniec; od samej nowości nie płucze doskonale (to tak jak moja), pranie zasadnicze trwa dość krótko (40 stopni ok. 20minut)
  • Poziom 2  
    my41s napisał:
    irek-t napisał:

Siemensem (seria WM, WS), ale jeśli Bosch i Siemens - to tylko do 4,5kg.

Witam ,

Dlaczego Siemens - to tylko do ładownosci 4,5 kg ? Czym to motywujesz ?

Jestem aktualnie na kupnie pralki o podobnych parametrach, i mój pretendent to Siemens WM10E465PL
  • Poziom 32  
    Dolo napisał:
    Dlaczego Siemens - to tylko do ładownosci 4,5 kg ? Czym to motywujesz ?

Nieprecyzyjnie napisałem - użytkownik chce pralkę do 55cm głębokości, a że Siemensa i Boscha nie ma pralek o pojemności większej/równej 5kg przy głębokości 55cm w tej cenie (do 1300zł max) to napisałem, że do ładowności do 4,5kg. Na 6kg@48cm są, ale kosztują około 1800-1900zł.
  • Poziom 32  
    Dolo napisał:
    czy to jest nastepczyni modelu WM10E460PL

Nie do końca, ta z końcówką 460PL ma 6kg wsadu.

Dolo napisał:
    A co sądzisz o modelu j/w

Zobacz jeszcze Bosch WAE2046FPL,
    jeśli dołożyć ok. 100zł -> AEG Lavamat 72850A
  • Poziom 12  
    a coś nt. CANDY? np. CANDY GO4 F 106

aktualnie mam prawie 8 lat CANDY CS2-105 i jestem bardzo zadowolony, ale... uszkodziłem moduł :(
  • Poziom 8  
    mrarek napisał:
    a coś nt. CANDY? np. CANDY GO4 F 106

aktualnie mam prawie 8 lat CANDY CS2-105 i jestem bardzo zadowolony, ale... uszkodziłem moduł :(

ja kupiłem 1,5 roku temu candy z 7 kg wsadem, jest rewelacyjna, 7kg mieści i jest mała bo tylko 40 cm głębokości, duże drzwiczki nie ma problemu z wkładaniem np. kocy.
    Wadą tych pralek jest niestety nierozbieralny bęben, padnie łożysko i problem, cały zestaw sporo kosztuje dość czesto nie warto wymieniać.
    Tak czy siak uważam że warto ją kupić
  • Poziom 12  
    ale jaki model kupiłeś?
    obecnie mam/miałem CS2-105 i też ma 40 cm głębokości. poza swoimi przydatnymi funkcjami i wysoką ekonomicznością model ten ma bęben rozbieralny. dwa razy wymieniałem łożyska, ale pranie miałem prawie codziennie...
    jaki model masz?
  • Poziom 10  
    Użytkowałam Amicę. Zepsuła się miesiąc i 2 dni po okresie gwarancji.
    Koszty naprawy były tak wysokie, że opłacało mi się kupić nową pralkę.
    Wybór padł na BEKO. Jak na razie (po roku użytkowania) - rewelacja. Mnóstwo funkcji, najczęściej korzystam z 3 tych samych programów, resztę tylko mam :)
    Ale jeśli ktoś ma dziecko lub psa to ta pralka jest ideałem.
  • Specjalista AGD
    pira22 napisał:
    Użytkowałam Amicę. Zepsuła się miesiąc i 2 dni po okresie gwarancji.
    Koszty naprawy były tak wysokie, że opłacało mi się kupić nową pralkę.
    Wybór padł na BEKO. Jak na razie (po roku użytkowania) - rewelacja. Mnóstwo funkcji, najczęściej korzystam z 3 tych samych programów, resztę tylko mam :)
    Ale jeśli ktoś ma dziecko lub psa to ta pralka jest ideałem.

Nieprawdopodobna rewelacja.
    Beko "rzondzi"... :)
    Pisownia taka, jak jej jakość.
  • Poziom 13  
    Witam

Whirlpool AWO/D43141. bardzo awaryjna pralka. Przy uszkodzeniu łożysk wymiana bębna(klejony) koszt 500-600zł.
    Padła po dwóch latach użytkowania.
    Pozdrawiam J.
    .
  • Poziom 7  
    Jaką pralkę najlepiej wybrać posiadam whirlpool awm 6081.