Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA EXCEL Filtrowanie na podstawie zakresu daty

g0fer 25 Lut 2012 21:09 4308 4
  • #1 25 Lut 2012 21:09
    g0fer
    Poziom 6  

Witam serdecznie

Buduje makro (pisze to za duże słowo) które ma pomoc przy generowaniu co-tygodniowego raportu. Dane wpisywane są kolejno w wierszach wraz z data i godzina (format: dd/mm/rrrr gg/mm/ss) w kolumnie C
    Szukam rozwiązania które przefiltruje zawratość kolumny C pozostawiajać tylko wiersze zapisane w określonym czasie
    Daty graniczne są wprowadzane przy pomocy Inputbox w początkowej fazie programu (nazwałem je data1 i data2)
    Jest to jedyne miejsce które sprawa mi problemy, reszta makra polega na zaznaczamiu obszarów, kopiowaniu miedzy arkuszami i zmianie koloru czcionki w zależności od zmiennych.
    Próbowałem różnych opcji ze zmiana kodu zapisanego podczas nagrywania makra ale bezskutecznie, przeszukałem forum ale nie potrafie zaadoptowac podobnych rozwiązań do mojego przypadku.

Proszę o pomoc
    Z góry dzięki :)

0 4
  • #2 25 Lut 2012 21:41
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

A w czym problem? Wpisz w inputbox wartość w odp. formacie i powinno być OK.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

VBA EXCEL Filtrowanie na podstawie zakresu daty VBA EXCEL Filtrowanie na podstawie zakresu daty

-1
  • #3 26 Lut 2012 14:30
    g0fer
    Poziom 6  

Troche niejasno to opisałem
    Problem nie polega na formacie daty i samej konstrukcji inputbox'a.
    Nie wiem jak zapisać kod filtrowania po dacie, mając dwie zmienne data1 i data2
    Chciałbym otrzymać taki sam efekt jak po rozwinięciu przysiku filtrowania w pierwszym wierszu i wyborze okreslonego zakresu

VBA EXCEL Filtrowanie na podstawie zakresu daty

Czyli excel wyświetli wszystkie wiersze wpisane z określonym czasie

Pozdrawiam
    MJ

0
  • Pomocny post
    #4 26 Lut 2012 16:28
    marcinj12
    Poziom 40  

Tu masz nagrany kod z rejestratora przy filtrowaniu daty w zakresie od... do...

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    . Wystarczy, że zamiast daty wstawisz (złączysz znakiem &) swoją datę początkową i końcową i uzyskasz efekt o który Ci chodzi...

0
  • #5 26 Lut 2012 17:05
    g0fer
    Poziom 6  

Dziękuję, działa
    Pozdrawiam

0