Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PC5580B425 - nie pobiera wody

donosito 25 Lut 2012 22:11 2584 8
  • #1 25 Lut 2012 22:11
    donosito
    Poziom 2  

Witam , przez parę dni nie miałem wody ,uroki zimy :( przed praniem wyczyściłem sitko z podłączenia węża dopływowego nie wiem jak wyczyścić przy podłączeniu do pralki i niestety słychać ze pralka mocno pragnie wody a tu nic , proszę o pomoc

0 8
  • #2 25 Lut 2012 22:56
    boguslaw5
    Poziom 17  

Proszę dokładnie określić rodzaj usterki, markę pralki itd.

Dodano po 4 [minuty]:

Przepraszam. Marka pralki oczywiście w temacie.Chodzi mi o określenie co znaczy "pragnie wody"

0
  • #3 25 Lut 2012 23:06
    movzx
    Poziom 39  

donosito napisał:
    nie wiem jak wyczyścić przy podłączeniu do pralki
    Zapewne odkręcić wąż od pralki, chwycić płaski środek sitka kombinerkami i wyjąć. Elektrozawór buczy kiedy powinna pobierać?

0
  • #4 26 Lut 2012 12:08
    antekch
    Poziom 20  

Czy po odkręceniu węza od pralki leci woda z węża ?,bo może uszkodziło się pokrętło w zaworze i wydaje się ze zawór odkręcony a tak naprawdę nie jest odkręcony.To typowa usterka zaworów.

0
  • #5 26 Lut 2012 14:12
    donosito
    Poziom 2  

Słychac pracującą pompe i bardzo slabo płynącą wode, tak jak pisałem przeczyściłem sitko przy kraniku. Przy końcu węża dopływowego mam prostokątne urządzenie z szybkami okragłymi po obu stronach . Odkręciłem wąż jest tam kolejne sitko , nie wiem jak go wyjać ,próbowałem delikatnie srubokrętem ale wychodzi z poprzedzającą je uszczelka . Nie wiem czy ważne gdy odkrecilem wąż od kranika ściekała woda i słyszłem powietrze

Dodano po 7 [minuty]:

antekch napisał:
    Czy po odkręceniu węza od pralki leci woda z węża ?,bo może uszkodziło się pokrętło w zaworze i wydaje się ze zawór odkręcony a tak naprawdę nie jest odkręcony.To typowa usterka zaworów.

Odkręcilem drugi raz wylecialo malo wody slyszalem powietrze

0
  • Pomocny post
    #6 26 Lut 2012 17:59
    antekch
    Poziom 20  

Strasznie nie jasno opisujesz to co się dzieje.Przypuszczam ,iż masz wąż z aqua stopem i zablokował się właśnie.Trzeba wymienić na zwykły wąż lub rozmontować pudełeczko na końcu węza i odróżnić go.

0
  • #7 26 Lut 2012 18:43
    donosito
    Poziom 2  

Mam aqua stop spróbuje rozmontować , przepraszam ale nie zrozumialem "odróżnić "?

0
  • Pomocny post
    #8 26 Lut 2012 18:48
    antekch
    Poziom 20  

Moja pomyłka- ma być udrożnić.Nie pamiętam dokładnie co tam trzeba zrobić, bo już dawno tego nie robiłem, ale tam od wody puchnie taka jakaś pianka i zaciska węza .Trzeba go udrożnić pozbywając się tej opuchlizny.

0
  • #9 26 Lut 2012 19:38
    donosito
    Poziom 2  

ok ide walczyc ,

Dodano po 49 [minuty]:

A wiec aquastop dziala poprawnie , przeczyscilem pokolei wszystko do dozownika proszku i dzial :) uff dzieki piekne za pomoc

0