Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szumy, trzaski podczas nagrywania mikofonem lub rozmowy skype, teamspeak

25 Lut 2012 22:19 4578 8
  • Poziom 17  
    Witam

Zawsze wystarczyła mi karta muzyczna zaintegrowana na płycie głównej, niestety ale ona zaczęła szwankowac, polegalo to na tym, że jeden głośnik zaczął trzaskac, w ziazku z tym zakupilem karte Sound Blaster Audigy SB0160, ale ta karta tez sie nie sprawdzila gdyż, komputer po uruchomeniu na tej karcie sie zawieszał, albo w ogole jej nie wykrywał. Wiec kupiłem zwyczajną karte muzyczne CMI 8738 na PCI wersja SX, sciagnełem do niej sterowniki wersja 5.12.8.1734 z 18.03.2009r., odtwarzanie OK, natomiast nagrywanie, żenada, szumy w tle praktycznie zagłuszające głos, sam głos słabo słyszalny. Prosze o pomoc, co robic?

Pozdrawiam
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 31  
    Proponuję zakup karty klasy M-audio Audiophil czy E-mu 02XX .
  • Poziom 29  
    System..!.?.Właściwe skonfigurowanie urządzenia ....kupować to można codziennie inne podzespoły ,bez odrobiny wiedzy ,albo chęci jej osiągnięcia ..."na psa urok"...czyli rozpocząć od podania rodzaju systemu,(właściwe sterowniki,odpowiednio skonfigurowane urządzenie ,do nagrywania ,etc...)
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 17  
    Windows XP
    płyta główna - GIGABYTE GA-7N400

1) Karta zintegrowana Realtek AC97 - szumy w na jednym kanale (przy graniu stereo)
    2) Karta muzyczna SoundBlaster Audigy SB0160 - zawieszony komputer podczas ponownego uruchomienia, potworne trzaski w dwóch kolumnach. (sterownik z internetu, aczkolwiek nie jestem do końca pewien czy dobry)
    3) C-media CMI8738 4CHL - pisk metaliczny, szum w tle podczas rozmowy na skype lub teamspeak3, praktycznie uniemożliwiający zrozumienie głosu. (sterownik z płyty dołączonej do karty)

Jedyne czego wymagam, to normalnego dźwięku TYLKO STEREO i właściwego czystego nagrywania mikrofonem bądź czystego dźwięku podczas rozmowy live. Nie jest audiofilem.
  • Poziom 29  
    proponuję : odinstalować wszystkie urządzenia(sterowniki)
    zainstalować powtórnie(przedtem zaopatrzyć się we właściwe sterowniki)
    prawidłowo skonfigurować np:RealtekaAC97
    Ale przed tymi zabiegami należałoby sprawdzić stan wtyczek,chinchy,czy przewody nie uszkodzone ,mocowanie karty .No i jeżeli używasz zintegrowanej ,oraz wpinanej karty...należy uwzględnić to w konfiguracji BIOSU !!!
  • Poziom 17  
    krys06 napisał:
    proponuję : odinstalować wszystkie urządzenia(sterowniki)
    zainstalować powtórnie(przedtem zaopatrzyć się we właściwe sterowniki)
    prawidłowo skonfigurować np:RealtekaAC97
    Ale przed tymi zabiegami należałoby sprawdzić stan wtyczek,chinchy,czy przewody nie uszkodzone ,mocowanie karty .No i jeżeli używasz zintegrowanej ,oraz wpinanej karty...należy uwzględnić to w konfiguracji BIOSU !!!

To oczywiste, zanim zdecydowałem się poruszyć swój problem na forum, właśnie to robiłem. Mam dwa komplety kabli 100%, sprawdzałem na innych źródłach dźwięku tak samo wzmacniacz.

Proszę o fachową pomoc.
  • Poziom 29  
    Ja to zrozumiałem tak: prawidłowo zainstalowany (stery,bios)RealtekAC'97-LIPA
    prawidłowo zainstalowana SoundBlaster Audigy SB0160(stery,bios)-LIPA ,no i C-media CMI8738 4CHL jw -też lipa !!!.Wniosek z tego...albo jednak nieprawidłowo zainstalowane owe urządzenia,albo błąd systemowy(co tam "stoi w MU"?.Ale wszystko zaczyna i kończy się w większości wypadków na zasilaczach.Niby to dziwne ...ale tak już niestety jest.
  • Poziom 17  
    Ja robie tak, jako że realtek jest zintegrowaną karta z płytą główną, to w biosie wyłączam reateka, wkładam w slot PCI, karcie C-media, następnie restart. Po ponownym uruchomieniu, instaluje sterowniki z płyty którą załączył producent do karty. I co dalej?

EDIT:

Głośnośc w winampie sama sie zmienia co pare sekund. Nie da sie słuchac muzyki.