Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tętnienie w wzmaku cdi 120 wat

28 Gru 2004 23:41 1050 14
  • Poziom 23  
    Witam! dostałem go gratiś do radia medion. dreczy mnie jeden problem: gdy odkrece basów wiecej niz na 50% to pojawia die tętnienie w głośnikach. bede wdzieczny za shemata do tego.
    dzieki i pozdro
  • Poziom 42  
    Witam! Czy te tętnienia po podkręceniu basów występują tylko podczas odtwarzania muzyki, czy słychać je też jak wzmacniacz nie jest wysterowany, może objawia się to chrapaniem głośnika, przy pewnej głośności?
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Witam! gdy słucham muzyki dość głośno ine zanikają, a gdy wzmak jest nie wysterowany są największe. ich czestoliiwość jest następująca: bas 50% pojawiają sie czestotliwość ok 30-50 hz mała amplituda, im więcej basu tum mniejsza częstotliwość i większa amplituda.
    pozdro
  • Poziom 42  
    Witam! To znaczy, że to jest przydźwięk sieciowy i leci z przedwzmacniacza, wskazuje na to uwypuklenie niskich częstotliwości, powodem tego najprawdopodobniej może być zła filtracja zasilacza, ale przedwzmacniaczy, sprawdź zasilanie przedwzmacniaczy, czy czasem nie przebiło stabilizatora, albo czy nie wyschły elektrolity w nim.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    WItam!! a przepraszam ale zapomnieałem powiedzeć że jest to wzmacniacz samochodowy!!
    pozdro
  • Poziom 42  
    Witam! No to w czas się obudziłeś! To w takim razie może to być spowodowane przejściem wzmacniacza na moc muzyczną, następuje w tedy obcięcie sinusoidy, co objawia się chrapaniem głośnika, może coś z zapłonu się nanosi, trudno powiedzieć tak na odległość.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Witam!! na at jest tak samo! gdy go zamontowałem w aucie odpaliłem na ok 2 h non stop na fula, efekt tetniania zmniejszył sie ! obecnie powstaje ono przy 70 % a zanika przy 40%. układ jest wykonany na tda 2005 i posziada 2 kanały!!
  • Poziom 42  
    Witam! No to na to są tylko dwa sposoby, albo zmieniasz dopał na większą moc, albo zastosujesz limit er.
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    TDA2005 to 2x10W 4R albo 20W w mostku :).Niedziw sie że tętni niestety 120W to wymysł :(.
  • Poziom 23  
    Witam! to 120 wat to tylko nazwa :P . czy ktoś wie jak można podnieś jego moc( na kanał jest 1 zmostkowany scalak tda2005, normalnie nie da sie go już zmostkować tak jak zwykłego zmaka samochodowego), może jaki inny trick?
    pozdro
    ps dalej tętni!!
  • Poziom 38  
    Niestety mocy nie podniesiesz w żaden sposób :(.Wzmacnaicz jak wzmacnaicz wcale nie jest zły bo TDA2005 są niezłe ale ta moc.... szkoda.
  • Poziom 23  
    no 2x 20 wat to za mało
  • Poziom 42  
    Witam! Mocy to faktycznie nie podniesiesz, tak jak już kolega Alton wspomniał, ale jak by Ci na mocy tak bardzo nie zależało, tylko żeby było ze cztery razy głośniej, to takie coś bez żadnego problemu można zrobić, wystarczy wymienić głośniki na 101db i przy tym, co masz, to Ci uszy spuchną.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    WItam!! wzmacniasz napedza tube!! ale sobie odpuszcze ten wzmak i zdobie do tuby coś na tda1552q albo czymś takim. a to co mam podepne jako kolejne 2 głośniki w aucie bo do tego to on sie w miare nadaje. a tak poza tym to jaki głośnicek mi pronujecie ( nie piskacz) by to dobrze grało!!

pozdro

ps. da sie zmostkować tda1552q tak by grał jako mono przy 44 w??
  • Poziom 38  
    TDA1552 już jest zmostkowany i ma 2x22W max.Możesz zbudować wzmacniacz na TDA1562Q co zapewni co 70W mocy max na 4R i 50W sin.Jedynie co musiał byś zobić to wymiana kondensatorów w przetwornicy na ok 10-22ooouF 25V :)