Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aparat zaplony, moduł zapłonowy

masm12 26 Lut 2012 09:40 1493 6
  • #1 26 Lut 2012 09:40
    masm12
    Poziom 7  

Witam panowie. Jestem tutaj nowy i nie wiem czy powinienem dopisać to do tematu który rozpoczołem wczoraj, czy może zakładać nowy. Ale do rzeczy, mam padnięty moduł zapłonowy w moje asterce. Myślę o kupnie całego aparatu na szrocie ( 80 zloty) Tylko nie wiem na co mam tam zwrócić uwagę. Nie chcę kupić jakiegoś badziewia, tylko najlepiej oryginał. Nowy zakupiony moduł ze sklepu nawet rok nie wytrzymał. Pytanie jak jest oznaczony oryginał, wiem ze na modułach jest nazwa producenta. Może polecicie jakiegoś dobrego producenta. Z góry dzięki

C16NZ

0 6
  • Pomocny post
    #2 26 Lut 2012 10:29
    kajaba autoserwis
    Poziom 29  

masm12 napisał:
    Pytanie jak jest oznaczony oryginał,
    GM.

0
  • #3 26 Lut 2012 10:33
    masm12
    Poziom 7  

Panowie jeszcze jedno mam pytanie. Przeczytałem gdzieś no forum i nie wiem czy dobrze zrozumiałem że jak wyjmę aparat zapłonowy i pokręcę go ręką to ma zadziałać wtryskiwacz i pompa paliwa?? Jak zadziała to znaczy że aparat sprawny (znaczy moduł i cewka indukcyjna)?? Tylko nie wiem czy na zapłonie to sprawdzać i czy sprawdzać to z założoną kopułką??

0
  • #4 26 Lut 2012 12:57
    kdvc
    Poziom 24  

W C14NZ(C16NZ nie miałem okazji posiadać ale istnieje ogromna analogia miedzy tymi silnikami jeśli chodzi o zapłon) ja sprawdzam czy moduł pracuje i cewka za razem .
    Zwierając w wtyczce czujnika położenia walka rozrządu - z "0" (znajduje się w przerywaczu).
    Jeśli pojawi się iskra oznacza ze moduł i cewka są dobre , aby sprawdzić sam czujnik Halla który znajduje się wewnątrz przerywacza należy w kostce na przerywaczu na pin - podać masę, na + napięcie z akumulatora . pomiędzy + a "0" wpiąć miernik i obracać powoli aparatem powinno się pojawiać i znikać ok 12 V.

0
  • #5 26 Lut 2012 14:24
    masm12
    Poziom 7  

Kolego, bardzo się nie znam ale według mnie te dwa silniki różnią się zapłonem. C14NZ ma zapłon elektroniczny z czujnikiem halla w rozdzielaczu zapłonu, a C16Nz ma zapłon elektroniczny z czujnikiem indukcyjnym. Jeśli się myle niech ktoś mnie poprawi. I chyba to co napisałeś nie bardzo pasuje do mojego silnika

0
  • #6 26 Lut 2012 14:28
    1078231
    Usunięty  
  • #7 28 Lut 2012 14:36
    masm12
    Poziom 7  

problem rozwiązany. Aparat kupiłem za całe 40zl :D

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME