Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RF511- nie włącza grafiki Nvidia

26 Lut 2012 10:02 5468 10
  • Poziom 9  
    Witam,
    Przeglądając sporą część Internetu na temat problemu z technologia Optimus dochodzę do wniosku ,że albo jest to temat o którym większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy lub temat którego nikt nie umie okiełznać. Chciałbym go przybliżyć na własnym przykładzie. Jak wiadomo Samsung Rf511 posiada dwie kart graficzne zarządzane przez technologie Optimus. Większość użytkowników o których wspomniałem ma problem z włączeniem właśnie tej mocniejszej Karty NVIDIA. Sam spróbowałem i niestety ten temat również mnie dotyczy. Próby dokonałem na GTA IV. Po wejściu w ustawienia moim oczom ukazały się ustawienia LOW i rozdzielczość 800X600 bez możliwości zmiany. Bez 2 zdań gra włączyła się na Intelu (zintegrowanym) :( Więc rozpocząłem poszukiwania rozwiązania mojego problemu. Ciągle trafiałem na kolejnych użytkowników z tym samymi problemem dodających jeszcze kolejne niedziałające tytuły gier :(. Metoda deinstalacji sterowników nie powiodła się sterowniki od 266 do 295 nie rozwiązały problemu. Wiem że to nie dotyczy wszystkich użytkowników ,ponieważ widziałem na You tube filmy na których ludzie odpalali takie Tytuły jak GTA IV na tym sprzęcie bez problemu grafika się przełączała. Radzono zmianę w ustawieniach Panelu Nvida ( zmiana na kartę Nvidia w ustawiania globalnych, Zmiana na GF540m w Phisx) , uruchamianie aplikacji za pomocą procesora graficznego Nvidia itp itd nic nie działało. Oprogramowanie Nvidia daje możliwość podglądu aktywności karty graficznej (małe okienko w tray'u) wypisujące aktualne aplikacje korzystające z Nvidia niestety non stop mam tam "brak". Jedynym programem jaki ruszył przez Nvidie jest panel sterowania Nvidia. Wtedy faktycznie widać jak ładnie sie program doda do listy aktywnych programów ,oraz ikonka GPU zapali się na tęczowo. Ale to jakiś Panel nie gra,film HD... nawet programy jak furmark,3dmark odpalają się na Intelu wiec ciągle Nvidia Death. Pytanie do Was użytkownicy. Czy ktoś rozwiązał ten globalny problem ? Czy są jakieś pomysły?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 43  
    Optimus to technologia oszczędzania baterii itd, więc przy zmianie karty graficznej zasilacz jest podłączony?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    Oczywiście ze tak. Zasilacz podłączony + wybrany mode speed
  • Poziom 43  
    Instalowałeś sterowniki producenta głównie do płyty głównej?
  • Poziom 43  
    Komputer na gwarancji?
  • Poziom 9  
    mam go 2 miesiące dopiero więc tak. Lecz z Samsung powiedzieli mi , że jesli oddam im laptopa w który m nie znajda usterki sam płace za serwis :/
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Ten serwis to jakieś bajki opowiada.
    Jest możliwość postawienia całego systemu od nowa wraz z sterownikami producenta by wykluczyć błąd oprogramowania.Jeśli to nie pomoże możliwe że to usterka sprzętowa.
  • Poziom 9  
    to dziwne że tylko przełącza się w momencie kiedy dam ustawienia Panelu Nvidia i dam ustawienia 3D wtedy elegancko dodaje się do aktywnych programów korzystających z Nvidia.
  • Poziom 43  
    Zainstalowany masz program Samsung Battery Manager?
  • Poziom 9  
    tzn Battery Life Extender i EasyBatteryManager mam