Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odklejanie radiatora. Jak się za to zabrać? Karta GeForce 256.

29 Gru 2004 00:30 1743 11
  • Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Niektórzy schładzają w zamrażalniku przez jakąś godzinke dwie.. wtedy przeważnie kleje termo puszczają (potrzeba troche siły ale z umiarem), inni podgrzewają radiator.. do paarudziesieciu stopni i wtedy kreca radiatorkiem na boki (oscylacyjnie) (z wyczuciem!) i tez ponoc dziala...
    Metody wziete z forum tweak'a

Pozdro
  • Poziom 32  
    Trzeba rozgrzac karte (podczas intensywnej pracy, najlepiej odłączyc wentylator) i po wyjęciu tak jak powyżej opisano z wyczuciem "ukręcać" radiator, tylko nie podważać niczym poprzez wkładanie czegos pomiędzy proc a radiator.
  • Poziom 20  
    Ja też kiedyś zdejmowałem przyklejony radiator z jakiegoś Matroxa (bo mi się podobał). Radiator się zdjął, a razem z nim procek któremu odkleiły się nóżki od ścieżek.

ZALECAM EXTREMALNĄ OSTROŻNOŚĆ I WYCZUCIE!!!!

Podgrzanie chyba g*wno da. Do ilu podgrzejesz? do 50? 60? Tyle to i ma sam jak pykasz w Quake 8 czy coś. Zamrozić? Tego nie próbowałem, ale może zadziałać.
  • Poziom 32  
    Podgrzanie spowoduje "uplastycznienie" tasmy klejącej.

I nie pykam w Quake 8, bo w zasadzie 50-60 stopni uzyskuje sie podczas normalnej pracy.
  • Poziom 20  
    No to niech podgrzeje najlepiej nad gazem do 120° tak żeby mu się krzem roztopił/popękał i będzie hepi!
    Ludzie a róbta co chceta!
    Taśmy termo? Producenci w większości stosują niestety kleje.
  • Admin grupy Projektowanie
    Ja odkleiłem radiator od Rivy TNT II (historia) zamrażając
    ale nie przy pomocy zamrażalnika tylko zamrażacza w sprayu.

Po zamrożeniu chwyciłem radiator za jeden koniec i "odłamałem"
    odskoczył z głośnym trzaskiem, chip był cały :)

O zgrozo okazał się że na powierzchni był silikon a po bokach cztery pozostałości po jakimś cjanopano-podobnym kleju........

W każdym razie podgrzewanie tylko w przypadku gdy widoczna jest jakakolwiek elestyczność.

Jak siedzi sztywno to zamrażanie.
    U mnie zadziałało (siła z jaką odrywałem radiator była spora... ale trzeszczał już przy zamrażaniu więc wiedziałem że coś z tego będzie)
  • Poziom 32  
    Buehehehe
    LUDZIE nie podgrzewajcie tego nad palnikiem bo sie wam krzem roztopi !

Tak, właściwie wtedy gdy radiator nie jest na tasmie tylko na kleju (tym punktowym) mozna spróbować wrzynac się pomiedzy proc a radiator cienka nitka nasączona delikatnie jakims słabym rozpuszczalnikiem. Długo z tym zejdzie ale może sie uda.
  • Poziom 38  
    tak a najlepiej to jakiś palnik (taki jaki mają panowie na budowach) ustawiasz cienki strumień i tniesz pomiedzy radiatorek a karte graf... ew wkladasz wielkie srubokret pomiedzy i rozszerzasz na sile... cosnapewno pusci...:D

Pozdro i polecam tą lodówke... Ponoć działa działa...;)

Dobranoc
    PS
    Aha i nie używajcie raczej zamrażacza... zbyt duża szansa że radiator czy cokolwiek innego tam odlepiacie odejdzie z kawałkiem karty graf!!
    Zamrażalnik rulezzzz...:)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    albo zamrazasz - uwazaj przy odrywaniu bo oslabiaja sie równiez luty GPU
    albo rozgrzewasz - ja robie tak ze klade lutownice na radiator i czekam 5-10 minut,pozniej krece w lewo w prawo i po klopocie...