Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kursy uprawnienia itp

Romandtr 26 Feb 2012 11:28 1670 3
IGE-XAO
    Romandtr
    Level 9  
    Witam jeżeli temat zamieściłem w złym dziale to z góry bardzo przepraszam.
    Chciałem się was dopytać jakie kursy mógłbym sobie porobić. Jestem po technikum elektrycznym teraz chodzę do mechatronika (zaocznie) pierwszy semestr zaliczyłem bez lipy ogółem odnajduje się w tym. Pracuję w utrzymaniu ruchu jako elektryk w zakładzie włókienniczym. Właściwie to jestem tam na przyuczeniu bo też niedawno co technikum elektryczne skończyłem mam dopiero 21 lat i chciałbym się trochę
    doszkolić w zagadnieniach programowania, sterowania itp. Wiecie jak teraz w szkołach uczą większość trzeba się samemu uczyć ;). Chodzi mi oto zebym sobie radził ze sterownikami jakieś proste programy tworzył. Również chciałbym trochę posiąść wiedzy o falownikach napędach itp Posiadam SEP do 1 KV pierwsza grupe eksploatacje teraz mam iść na sprężarki chłodziarki kompresory itp bodajże to jest druga grupa.
    Proszę o podpowiedz
  • IGE-XAO
    kdvc
    Level 24  
    Posiadaną przez ciebie Kat. "E" dobrze było by , poszerzyć o uprawnienia dozoru oraz kontroli i pomiarów.
  • IGE-XAO
    Romandtr
    Level 9  
    kdvc a czy już mogę robić dozór nie jestem za młody w sensie stażu i przepracowanych lat ?
  • Helpful post
    kdvc
    Level 24  
    Dozór robiłem na tym samym egzaminie co eksploatacja, z tym że po zdanej eksploatacji :D
    Nie pytano mnie o staż pracy tylko o wiedzę :D
    Wiec na pewno możesz już zrobić dozór.