Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 1.8 benzyna - rozrusznik nie kreci

26 Lut 2012 12:15 6721 8
  • Poziom 9  
    Witam

Mam problem z moim Focusem. Wczoraj wymienilem bezpiecznik od centralnego zamka (ten z tylu puszki bezpiecznikow), przy okazji odpialem akumulator. Po wymianie bezpiecznka podlaczylem akumulator ale pojawil sie kolejny problem. Centralny dziala ale za to nie moge odpalic samochodu. Sytuacja wygladala nastepujaco: Wszystkie zegary zaczyly swirowac - wskazowki przekrecily sie na max uslyszalem pojedynczy dzwiek (taki jak zostawisz wlaczone swiatal mijania bez kluczyka w stacyjce) nastepnie wskazniki wrocily do normy. Teraz chcialem odpalic, a samochod zachowywal sie jakby akumulator byl rozladowany (akumulator mam nowy na ok tyg., dodatkowo sprawdzilem stan naladowania i jest pelny). W momencie odpalania pierwsze zachowywal sie jak akumulator by padl, a potem tylko slyszalem takie "pyk, pyk, pyk, pyk, itd.." i nie odpala. Na samym poczatku jak podpialem klemy cos niby jak by krecil ale bardzo ciezko a teraz wogole tylko pykanie... Pomozcie co sie stalo???

Dzieki
  • Poziom 12  
    Sprawdź czy dobrze skręciłeś klemy... Sygnał rozruchu dochodzi do rozrusznika?
  • Poziom 9  
    Klemy sa dokrecone do samego konca. Jak 3 dni temu odebralem samochod od mechanika byl na nich jakis bialy smar, czy cos, wygladalo to jak mleczko zaschniete. Wytarlem to, Sa czyste. Nie wiem co to znaczy ze sygnal rozruchu dochodzi do rozrusznika.
    Teraz znow probowalem go odpalic nic tylko cykanie "cyk cyk cyk cyk cyk cyk - ok 2 x na sek. Po 3 probie zaczely swirowac zegary
    A jeszcze jedna wazna rzecz. Centralny nie byl uzywany z 4 lata, dopiero teraz obudzilem sie zeby wymienic bezpiecznik z tylu puszki. Jak odpalileem centralny za 1 razem w kabinie zasmierdzialo spaleniznajak by cos sie przepalilo czy cos, jakby z tylych drzwi. Jednak odpalalem samochod i krecil, slabo ale krecil. Co jest tez dziwne. Przed wymiana bezpiecznika palil normalnie, zdarzalo sie ze w zimne dni tez tak ciezko krecil i tez cos cykalo jednak za 2-3 razem odpalal. Dzialo sie tak jedynie rano jak postal przez noc.
    Mam taki prosty aku tester (na diody) i jak sprawdzam aku swieca na zielono wiec jest ok, a przy rozruchu jak by martwy, ale radio gra dmuchawy dzialaja.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Naładuj dobrze akumulator, a te ''diodowe cudo'' schowaj głęboko w szafie.
    Co do przepalonego bezpiecznika i swądu spalenizny, sprawdź drzwi w których nie działa c.zamek (instalacje, sam zamek).
  • Poziom 9  
    Akumulator jest sprawny, to pykanie wydobywa sie z okolicy rozrusznika, jakby to on pykal

a centralny - wszystko dziala elegancko
  • Poziom 30  
    No to rozrusznik do wierchu i na stół!
  • Poziom 9  
    Leepiej to oddam komus kto ma wieksze doswiadczenie

Dodano po 3 [minuty]:

Ale jeszcze maly test. Podladuje aku z kilka godzinek i zobaczymy czy ruszy.
  • Poziom 30  
    wiercinos napisał:
    Leepiej to oddam komus kto ma wieksze doswiadczenie
    Tak będzie najlepiej!
  • Poziom 9  
    A jednak akumulator - chyba mam jakis wadliwy, ale dla pewnosci pojade sprawdzic ladownie moze alternator nie laduje. Temat zamkniety.