Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja kablowa w mieszkaniu - rozgałęźniki, internet, telewizja - kablowka

26 Lut 2012 12:54 6377 18
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam mały problem natury złośliwej.
    Mianowicie, mam rozczepiony sygnał na modem do internatu i na telewizje.
    Przy modemie zaszła potrzeba rozczepienia go na więcej niż jedno wyjście.
    Użyłem trójnika i wzmacniacza do TV AWS-143st z zasilaczem.
    Z trójka leci sygnał bezpośrednio do modemu i wzmacniacza.
    Problem polega na tym, iż internet dostał w przysłowiową d...
    Czasami nawet, jak wyłączę zasilanie w wzmacniaczu to internet wolno chodzi.
    A jak jest zasilanie włączone, to ogółem nie da się na nim pracować.
    Chciałbym jakoś to zrobić, żeby wszytko chodziło jak należy.
    Dodam obrazek z schematem instalacji, którą stworzyłem.
    Mam nadzieje, że mi pomożecie.
    Z góry dzięki.
    No i jestem trochę laikiem.

Schemat przed
    https://obrazki.elektroda.pl/5192099600_1330257065.jpg
    Schemat po
    https://obrazki.elektroda.pl/3784320500_1330257066.jpg

Schematy wyżej nie są dobre, poprawiam na te tutaj:
    przed
    https://obrazki.elektroda.pl/2265709600_1330259760.jpg
    po
    https://obrazki.elektroda.pl/4764577200_1330259761.jpg
    Proszę o szybką pomoc.
    Dzięki.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    pspanek napisał:
    Przy modemie zaszła potrzeba rozczepienia go na więcej niż jedno wyjście.
    Użyłem trójnika i wzmacniacza do TV AWS-143st z zasilaczem.

Pamiętaj, że wzmacniacz AWS jest tylko wzmacniaczem i nie posiada kanału zwrotnego dla Internetu.
    Cytat:
    Z trójka leci sygnał bezpośrednio do modemu i wzmacniacza.

Zastosuj chociaż filtr zaporowy dla Internetu przy wejściu AWS.
    Cytat:
    Czasami nawet jak wyłączę zasilanie w wzmacniaczu to internet wolno chodzi.
    A jak jest zasilanie włączone to ogółem nie da się na nim pracować.

Na rysunku pokazałeś, że AWS jest już po rozgałęźnikach a tu teraz widać, że modem jest po wzmacniaczu AWS. :?:
    Cytat:
    Mam mały problem natury złośliwej.

To nie jest taki "mały" problem i nie taki złośliwy co źle podłączony.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    już poprawiłem i lepiej to widać, to może mógł byś mi to rozrysować jak ma to wyglądać żeby cykało jak należy :)
  • Poziom 22  
    Wzmacniacz ten możesz umieścić tylko i wyłącznie na wyjściu z rozgałęźnika multimedialnego oznaczenie TV. natomiast modem podłącz do wyjścia oznaczonego DATA.
  • Poziom 8  
    czyli tak a jak bym wywalił ten wzmacniacz to lepiej by było bo chodzi mi o to że mam kable dziwacznie w domu w ścianach pociągnięte od innej kablówki no i zostało to przerobione a teraz jest potrzeba zrobić to tak aby obsługiwało dodatkowo 2 odbiorniki TV a kable schodzą mi się kolo modemu wiec mogę tylko tutaj rozdzielacze dać jakieś żeby było ok
  • Poziom 22  
    Wobec tego przenieś modem i korzystaj wtedy z wi-fi o ile ten modem posiada, ewentualnie pociągnąć kabel typu skrętka do tego pomieszczenia. Możesz także ten rozgałęźnik multimedialny przenieść do pomieszczenia z modemem, rozgałęźnik (trójnik) wstawić na wejściu kablówki. Podałeś zbyt mało danych, jaki to modem? rozgałęźnik itd... Narysuj plan mieszkania i umieść na nim położenie urządzeń.
  • Poziom 8  
    no to tak jakich danych potrzebujesz spróbuję je odnaleźć?

teraz tak posprawdzałem wszystko i narysowałem schemat jaki to u mnie w domu wygląda i jak to po podłączałem
  • Poziom 22  
    Ponieważ nie zamieściłeś planu mieszkania jak prosiłem, to skorzystaj z tego pomysłu. Arris jak sądzę nie posiada wi-fi, można do niego dołączyć router i wtedy będziesz miał Wi-Fi. Najprościej zastosować rozwiązanie wg rysunku poniżej.
  • Poziom 8  
    Dobra bo to jest słuszne rozwiązanie, to co mi narysowałeś ale nie mogę tego zastosować wiec narysowałem układ z mieszkaniem...

Teraz tylko chodzi o to, że wszystko mam na stale, znaczy się kable w ścianach chciał bym na coś zmienić trójnik aby net miał lepszy sygnał myślę o jakimś rozgałęziaczu. Potem tv robić z tego wzmacniacza ? Pytanie brzmi. Czy jak znowu podłączę wzmacniacz przy rozgałęźniku, to i tak net źle chodzić będzie?
  • Poziom 22  
    Po pierwsze, myślę że do szkoły chodziłeś, więc po polsku pisać umiesz, czego niestety nie widać i muszę rozszyfrowywać co jest napisane - wstyd, popraw.
    Po drugie możesz wstawić dowolny rozgałęźnik z 2 lub 3 wyjściami, ale modem musi być podłączony przed wzmacniaczem pod wyjście oznaczone DATA.
    Po trzecie nie wiem dlaczego utrudniasz sobie i nie chcesz zamienić tych rozgałęźników miejscami.
    Co jest na dworze? telewizor? :)
  • Poziom 8  

myślę że źle tego nie rozrysowałem teraz po raz pierwszy coś takiego robię no może drugi ale w tedy to była zamiana tylko kabli w inne wejścia a tutaj chcę to zrobić tak aby pasowało i porządnie

Po raz ostatni wklejam prawidłowo zdjęcie - następne źle wklejone wędrują w koszu.
    Tu masz jak prawidłowo wklejać zdjęcia na serwer elektroda.pl : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html.

Również popraw wpisy zgodnie z Regulaminem pkt 3.1.13 .
    [SP5ANJ]
  • Pomocny post
    Poziom 39  

Może być tak:

1. ten pierwszy rozdzielacz Telmoru, który znajduje się na zewnątrz, to musi być któryś z rozdzielaczy multimedialnych z serii GMDF-35x (Link). Do wyjścia TV podłączasz TV1, z wyjścia DATA idziesz do pozostałych urządzeń, czyli "Najzwyklejszego trójnika"

2. "Najzwyklejszy trójnik" to NIE MOŻE być cokolwiek, a powinien być to rozgałęźnik przeznaczony do pracy z kanałem zwrotnym (przykłądowo Link).

3. pomiędzy "Najzwyklejszy trójnik", a "Wzmacniacz AWS-144" MUSI być włączony filtr blokujący pasmo kanału zwrotnego - np. Link.

Pozostaje kwestia, czy wystarczy poziomu sygnału dla modemu. Praktyka pokaże.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Cytat:
    z wyjścia DATA idziesz do pozostałych urządzeń, czyli "Najzwyklejszego trójnika"

Czy na pewno?
    Przecież to wytnie pasmo kablowe i z telewizji wyjdą nici.
    Cytat:
    "Najzwyklejszy trójnik" to NIE MOŻE być cokolwiek, a powinien być to rozgałęźnik przeznaczony do pracy z kanałem zwrotnym (przykłądowo Link).

Link prowadzi do rozgałęźnika sześciokrotnego.
  • Poziom 8  
    Chcę założyć zamiast trójnika :

http://images.sklepyxxx zdjęcie KOSZ
    http://images.sklepyxxx zdjęcie KOSZ
    http://www.sklepy24.pl/sklep/zurt_pl/produkt/gniazdo-multimedialne-gmf-350/327

Nie wiem który wybrać. Jeśli z trzema wyjściami, to chciał bym jedno wyjście zablokować rezystorem obciążeniowym, do wyjścia DATA podpiąć modem,
    do wyjścia RTV podpiąć wzmacniacz TV AWS-143st.
    W wzmacniaczu mam 3 wyjścia wiec znowu w jedno zamontować rezystor, od dwóch następnych iść do odbiorników TV.

Pytanie brzmi teraz tak czy to co napisałem zapewni mi dobry sygnał w modemie, aby internet chodził dobrze.

Właśnie i czy powinien założyć tłumik sygnału data przed wzmacniaczem ?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Tak to powinno działać o tym cały czas piszę Tobie. Dowolne gniazdo z tych do których linki podałeś. Wystarczyłoby wykorzystać ten rozgałęźnik, które masz na zewnątrz lecz nie wiem dlaczego masz opory. Poczytaj też Link masz opisane dobrze jak to rozwiązać w podobnej sytuacji.
    Cytat:
    "pspanek"]Właśnie i czy powinien założyć tłumik sygnału data przed wzmacniaczem ?

Jaki tłumik? Masz wstawić tam rozgałęźnik z wyjściem DATA.
  • Poziom 8  
    Nie mogę ruszyć tamtego, ponieważ to gniazdo abonenckie z mojej kablówki jeśli coś tam zrobię pogwałcę umowę zawartą z dostawcą. Mają zastrzeżone, że mogą mi wszystko odciąć. No czy jakoś tak muszę działać w domu.
    Więc mówisz aby założyć jeden z tych trzech rozdzielaczy. A przy którym będzie najmniejszy spadek sygnału ?

Aha jeżeli wstawię rozdzielacz z radiem to czym zaślepić to wejście radio mi nie potrzebne :)
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Różnice w tłumieniu są pomijalne przy wyborze z tych trzech, jednak wybierz ten bez radia lub nie zwracaj uwagi na brak rezystora i będziesz miał ewentualnie odfiltrowany sygnał radiowy do wykorzystania. Uważam, że powinno to razem działać.
    Trochę dziwnie umieścili ten rozgałęźnik.
    Napisz jakie rezultaty uzyskałeś po zastosowaniu tych rad, ewentualnych zmianach i na koniec zamknij temat (regulamin).
    Powodzenia!
  • Poziom 8  
    dzisiaj próbuję jeśli w moim mieście części dostane do tego układu w jednym sklepie ich nie było czas odwiedzić drugi :)

Dziś się nie udało skompletować sprzętu zamówiłem z net'u, powiem wam jak cyka jak przyjdzie czyli jutro po jutrze :)
  • Poziom 8  
    Zrobiłem. Czas pokaże jak to chodzić będzie... jednak kupiłem Telmor GMF-352

1 x wejście in

2 x wyjście out TV

1 x wyjście out Dane

Śmiga zarazie nieźle, ale wymontowałem wzmacniacz AWS-143st ponieważ psuł wszytko TV bezpośrednio bez wzmocnienia, drugie TV w drodze. Mam nadzieje, że wszytko będzie ok. wszystkim bardzo dziękuję za pomoc a zwłaszcza wplat'owi, który nakierował mnie najbardziej. Dziękuję ... Bardzo i będę polecał to forum. Zamykam temat.