Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Deskjet D1660 - wariująca karetka

cobi_69 26 Lut 2012 14:55 2330 6
  • #1 26 Lut 2012 14:55
    cobi_69
    Poziom 21  

Witam, mam problem z ww drukarką, mianowicie po włączeniu karetka zaczyna losowo przesuwać się w prawo/lewo nie reagując na koniec prowadnicy i uderzając w ścianki z dużą prędkością (cała drukarka przesuwa się), jak to dokładnie wygląd widać na zamieszczonym filmiku.
    Jest jakaś szansa na naprawę? Jakieś sugestie co może być przyczyną?

Nie wiem czemu, ale z filmiku 1,26 min. który uploaduje robi się 21 s. i wszystko jest przyśpieszone, wiec wrzuciłem filmik na YT:

Link

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Lut 2012 21:41
    endriuf
    Spec od drukarek

Sprawdź encoder karetki (pasek mocowany po obu stronach drukarki i przechodzący przez karetkę) czy nie spadł.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 27 Lut 2012 12:47
    cobi_69
    Poziom 21  

Nie, to nie enkoder, przynajmniej powodem nie jest jego spadnięcie.

0
  • #4 27 Lut 2012 13:06
    endriuf
    Spec od drukarek

No to sama karetka może być uszkodzona? To jest nowy sprzęt? Na gwarancji?

0
  • #5 27 Lut 2012 13:48
    cobi_69
    Poziom 21  

Nie nie ma gwarancji.
    Sprzęt dostałem w spadku, myślałem że działa, drukarka zawsze się przyda.

Chciałem przywrócić ustawienia fabryczne, ale jak przeczytałem jak to się robi (debilizm) to nawet nie wiadomo czy ów reset się powiódł

Code:
    1.   Włączyć urządzenie

2.   Wyjąc papier z podajnika
    3.   Otworzyć pokrywę i wyjąć tusze
    4.   Nie zamykając przedniej klapy, odłączyć kabel zasilający od urządzenia
    5.   Zdjąć tylną pokrywę drukarki (tylne drzwiczki)
    6.   Przekręcić wałkami służącymi do przesuwania papieru około sześć razy z dołu do góry ( z tyłu drukarki ) UWAGA procedurę należy przeprowadzić delikatnie, jeśli istnieje opór na wałkach nie wolno kontynuować! Może dojść do uszkodzenia urządzenia.
    7.   Przesunąć karetkę (urządzenie, do którego wkłada się tusze) do końca w lewo a następnie do końca w prawo. UWAGA procedurę należy przeprowadzić delikatnie jeśli istnieje opór nie wolno kontynuować! Może dojść do uszkodzenia urządzenia!
    8.   Pozostawić karetkę po prawej stronie.
    9.   Podłączyć kabel zasilający, włączyć urządzenie, a następnie zainstalować tusze zgodnie z instrukcją dołączoną do urządzenia

Narzędzie diagnostyczne HP informuje że problemem jest "zacięcie papieru", tylko że papieru nie ma, nawet kawałków, a karetka wariuje.

0
  • #6 27 Lut 2012 15:33
    endriuf
    Spec od drukarek

Sprawdź jeszcze encoder kołowy mechanizmu i sprzęgiełko (jeśli takowe jest w tym modelu).

0
  • #7 28 Lut 2012 13:31
    cobi_69
    Poziom 21  

Okazało się że taśma enkodera (z prawej strony nad skraplaczem) była trochę zabrudzona tuszem. Doprowadziło to do zabrudzenia enkodera karetki (od wewnątrz więc tego nie zauważyłem). Po przeczyszczeniu płynem do udrażniania mechanizm drukarki zaczął działać prawidłowo.
    Jeszcze nie wiem czy cała drukarka, bo muszę ją poskładać i zobaczyć co z kartridżami, ale jak na razie to dobrze to rokuje.

Dodano po 29 [minuty]:

Dysze wyczyszczone, kartridże napełnione, drukarka działa jak nowa.

0