Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiennik cwu-jaki wybrać?

26 Lut 2012 14:59 4216 9
  • Poziom 29  
    Witam w tym tygodniu padł mi bojler skutkowało to zalaniem garażu
    Był on z pojedynczą wężownicą i grzałką z 86 roki ocynk
    Muszę na dniach jakiś kupić bo nie mam ciepłej wody
    Byłem u producenta w Rabsztynie k.Olkusza i zrobił by bojler z podwójną wężownicą z tym samym rozstawem rurek tak więc montaż byłby plug and play
    Produkuje on z blach o grubości 3 mm ale nie zabezpiecza on ich w żaden sposób,ma życzenie klienta może przygotować pod ocynkowanie
    Cena jest naprawdę przystępna
    Co o nim myślicie ?
    Spotkał sie już ktoś z wymiennikami od tego producenta?

Spotkałem się z opiniami ze te z płaszczem lub z wężownicą z aukcji wytrzymują max 2 lata bo są z cienkich blach i emaliowane na pokaz
  • Poziom 13  
    Poproś o nierdzewkę i węrzownice miedzianą podwójną
  • Poziom 13  
    jeden pieron kup tańszą blache zawieź gościowi

Dodano po 1 [minuty]:

jakie straty i czas poświęcony na to zmartwienie warto dać 1500 i mieć spokój
  • Poziom 19  
    Porządna nierdzewka (zasobnik dwupłaszczowy ) to wydatek 6,5 k.
    Jeżeli cena jest priorytetem weź tańszy emaliowany i zabezpiecz go andoą aktywną.
    Napisz jak ogrzewasz CWU latem.
    Moze zdecudujesz się na rozbudowe układu?
    Za niecałe 5k netto możesz kupić pompe ciepła (powietrze) z zasobnikiem z nierdzewki i z wężownicą do podłączenia innego źródła ciepła.
  • Poziom 10  
    bizon_126 napisał:
    Cena jest naprawdę przystępna. Co o nim myślicie ?
    Spotkał sie już ktoś z wymiennikami od tego producenta?[/b]
    Spotkałem się z opiniami ze te z płaszczem lub z wężownicą z aukcji wytrzymują max 2 lata bo są z cienkich blach i emaliowane na pokaz

Ja się nie spotkałem z tym producentem.

A jakie konkretnie z aukcji wytrzymują 2 lata ?? Masz na myśli z blachy nierdzewnej 2 mm, z firmy TERMICA z 8 letnią gwarancją producenta ?? Albo stalówki emaliowane ceramicznie ?? Słyszałeś o anodach magnezowych lub anodach tytanowych ??

Jaka to jest cena przystępna ?? 300 zł ??

Jeżeli chcesz aby ktoś Ci naprawdę pomógł, podaj szczegóły a nie ogólniki. Ile masz do wydania na ten bojler, ile litrów potrzebujesz ?? Jak długo chcesz by Ci to chodziło ? Chyba zdajesz sobie sprawę, że możesz wydać 400 zł ale też i 2400 zł, za tę samą pojemność litrową. Zastanawiałeś się czemu jest taka rozbieżność ??

Jak kupujesz rower to też masz do wyboru - "chińczyka" w markecie za 179 zł, polski za 800 zł lub niemiecki za 1500 zł :D Uważasz, że wytrzymają tyle samo ??
  • Poziom 23  
    bizon_126 napisał:

Z jakiego materiału masz wykonane instalacje zimnej i ciepłej wody.
    W Olkuszu macie bardzo "kamienną" wodę.
    Kiedyś była "Emalia Olkusz"- niema już?
  • Poziom 29  
    1tropek napisał:
    Kiedyś była "Emalia Olkusz"- niema już?

Można powiedzieć ze już umarła
    Wymiennik który posiadałem miał 140 litrów z czego ciepłej wody z niego było może 50 litrów dlatego że miał jedną wadę konstrukcyjną
    Ten który proponuje gość to też 140 litrów za cenę~400 złoty
    Cała instalacja jak woda bieżącą jak i CO jest stalowe
    Latem obecny nie był zasilany ponieważ nie posiadam jeszcze zaworu który odcinałby dom na rzecz grzania tylko wymiennika
    Kolektory słoneczne nie wchodzą w grę ma to być raczej projekt nisko budżetowy w granicach rozsądku i co najważniejsze bez obsługowy tak odnośnie anod
  • Poziom 23  
    Kup z Galmetu emaliowany z grzałką, zrób plastikowe wstawki.
    Ja swój mam 6 lat - anoda? nawet nie próbowałem szukać tak dużego klucza.