Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 7551G Padło Wi-Fi

VincentDCI 26 Lut 2012 14:59 2189 11
  • #1 26 Lut 2012 14:59
    VincentDCI
    Poziom 10  

Siema

Laptop miał wymieniany wiatrak nad prockiem ponieważ stary nie działał. Oraz został całkiem wyczyszczony ponieważ miał tony kurzu.

Wcześniej na lapku miałem 1-3 kreski a teraz w ogóle Wi-Fi nie łapie. Internet mam poprzez kabel ethernet. W trakcie 1-3 kresek używałem neta przez ethernet. jak kolega mi poprawiał dysk twardy w lapku bo On latał na wszystkie strony. Poprawił i zauważyliśmy 2 kabelki które nie są podłączone i chciałbym wiedzieć co to za kabelki mogą być.
    Centralny środek i 2 wyjścia z 2 kablami są nie podpięte. I nawet nie wiem jak można podpiąć te kabelki ponieważ nie ma takiego jakby wejścia. Dodatkowo jest ten element płaski a te kabelki na samym końcu mają takie jakby miedziane końcówki.

Jeśli jest ktoś obeznany w lapkach to poproszę o komentowanie oraz jakieś porady.

Według ciebie lepiej byłoby wymieniać płytę główną (tą cześć od karty sieciowej) czy kupić USB Wi Fi bo gdy kumpel przyniósł to mam 5 kresek zasięgu - znakomita.

Na telefonie mam 60-70 db

Gdy miałem 1-2 kreski na lapku to odnotowałem -91

Gdy biorę połącz z siecią i biorę bezprzewodową to nawet nie wyświetla się informacja że taka sieć istnieje.

Pozdrawiam

0 11
  • #2 26 Lut 2012 15:01
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Daj zdjęcie wifi bo za dużo kombinujesz.

0
  • Pomocny post
    #4 26 Lut 2012 17:06
    Bródka
    Poziom 39  

Obrazki dodajesz za pomocą przycisku Dodaj obrazek, a nie wysyłasz je na rapidy czy inne tego typu serwisy

Dodano po 2 [minuty]:

VincentDCI napisał:
    Poprawił i zauważyliśmy 2 kabelki które nie są podłączone i chciałbym wiedzieć co to za kabelki mogą być.
    Centralny środek i 2 wyjścia z 2 kablami są nie podpięte. I nawet nie wiem jak można podpiąć te kabelki ponieważ nie ma takiego jakby wejścia. Dodatkowo jest ten element płaski a te kabelki na samym końcu mają takie jakby miedziane końcówki.

Anteny masz nie podpite pod kartę sieciową, kto ci serwisował tego laptopa, jakiś praktykant ?
    Kabelki podłączasz pod kartę sieciowa która jest na złączu mini pcie, o ile kable są koło karty sieciowej to można je podłączyć chyba że nie zostały poprawnie pociągnięte to musisz już rozebrać lapka i poprawiać lub oddaj tam gdzie robili i niech naprawią fuszerkę

0
  • #5 26 Lut 2012 18:20
    VincentDCI
    Poziom 10  

Lapka dałem do rąk kumpla a On dał swojemu znajomemu który ma własny sklep komputerowy. Pójdę sobie do kumpla gdy będę miał czas.

Ma ktoś może jakąś instrukcję jak podłączyć te 2 kabelki do karty sieciowej ??

Teraz szukam informacji w którym miejscu należy podpiąć te 2 kabelki ;D

Za pomoc dam te punkty jakieś tutaj są ;p

0
  • #6 26 Lut 2012 18:33
    CHACA
    Poziom 43  

A co u Ciebie robi hamachi? Wywal,usun.

0
  • #7 26 Lut 2012 18:38
    VincentDCI
    Poziom 10  

Hamachi bo czasem grałem z kumplem w Minecrafta ;p

Szukam informacji gdzie powinno podpiąć się te 2 kabelki w tym modelu laptopu !

0
  • #8 26 Lut 2012 18:42
    Bródka
    Poziom 39  

VincentDCI napisał:

Ty nawet podstaw nie znasz, tam gdzie są końcówki tych kabelków powinna być karta sieciowa na złącze mini pcie, jest ta karta ?

0
  • #9 26 Lut 2012 18:57
    VincentDCI
    Poziom 10  

Bródka napisał:
    VincentDCI napisał:

Ty nawet podstaw nie znasz, tam gdzie są końcówki tych kabelków powinna być karta sieciowa na złącze mini pcie, jest ta karta ?

No to będzie schowana ta karta pod plastikiem ;/ Samemu wole nie tykać dobra dzięki za radę pójdę chyba jutro do tego kumpla. Niech on załatwi to żeby śmigało.

Dzięki za wskazówki.

0
  • Pomocny post
    #10 26 Lut 2012 19:00
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

karta wifi i kabelki widać na tym zdjęciu:

0
  • #11 26 Lut 2012 19:02
    Bródka
    Poziom 39  

No i autor tematu ma już podpowiedz jak podłączyć o ile faktycznie kabelki są w miejscu gdzie jest karta sieciowa

0
  • #12 26 Lut 2012 19:18
    VincentDCI
    Poziom 10  

Heinzek napisał:
    karta wifi i kabelki widać na tym zdjęciu:

Dzięki koledzy wiedziałem że można na Was liczyć pod każdym względem. Jutro wyrwie śrubokręt i weżnę się samemu za to. I tak jutro nie idę nigdzie -chory.

Więc dam radę ;D

Edit:

Teraz mam full zasięg ;D
    W programie inSSIDer 2.1 mam 50-53 RSSI

Dzięki Wam za pomoc jeszcze raz. Nie musiałem kupować tego usb na wifi uff jak dobrze ;D

Temat można usunąć

0