Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód R/C Aparatura esky 4ch + silnik 24v jaki regulator?

26 Lut 2012 16:03 3527 10
  • Poziom 8  
    Witam!

Wiem że ten temat był już poruszany lecz nie wiem jak podłączyć silnik 24v od skutera elektrycznego z aparatura esky 4ch.Mam zamiar zasilić silnik akumulatorem samochodowym 12V. Wiem że muszę mieć MODELARSKI REGULATOR DWUKIERUNKOWY i tu się zaczyna problem gdyż nie wiem jaki?

Proszę o pomoc.:)
  • Moderator Robotyka
    Znowu zaczynasz? Jak masz silnik 24V, to musisz mu takie napięcie doprowadzić.
    Silnik jest szczotkowy, więc potrzebujesz regulator do silników szczotkowych, na napięcie zasilające 24V czyli 20 cel NIMH.
    A to już rzadkie i drogie rzeczy.
    Prąd znamionowy regulatora musi być wyższy i co najmniej kilkanaście % od prądu znamionowego silnika.

Do tego układ U-BEC na napięcie znamionowe akumulatorów, do zasilania odbiornika lub osobny pakiet 6V.
  • Poziom 8  
    Ok.Dzięki znalazłem na internecie taki Sabertooth 2x25 tylko nie wiem gdzie mógłbym go kupić w Polsce ?
  • Moderator Robotyka
    Kup za granicą. Ani trochę bardziej skomplikowane niż zakup w Polskim sklepie.
    Najlepiej mieć konto na Paypal, tam przelać tyle środków ile kosztuje zakup z przesyłką i zapłacić przez ten serwis. Najbezpieczniejsza opcja.

Zakup za granicą jest zwykle znacząco tańszy niż w Polsce. Nie wiem czemu, ale nasi sprzedawcy lubią marże od 50% wzwyż... Pewnie jakieś tajne przepisy unijne... ;)
  • Poziom 8  
    Dzięki ale wolałbym zamówić w Polsce:) Może wie ktoś gdzie taki regulator dostanę?
  • Poziom 8  
    podałby mi ktoś nazwę regulatora którego kupię w Polsce współpracującego z esky 4ch zasilanego 12V lub 24v z akumulatora samochodowego?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przejrzyj ofertę pierwszego lepszego sklepu, jest tego dużo, nikomu się nie będzie chciało szukać za Ciebie.
  • Poziom 8  
    Nie mogę znaleźć takiego regulatora:( szukając znalazłem tylko do silników bezszczotkowych w dodatku na niższe zasilanie a ja potrzebuje regulator dwukierunkowy 12v do silników szczotkowych.

Proszę o pomoc:)
    Adrian:)
  • Poziom 8  
    Znalazłem tylko taki:
    Regulator Szczotkowy Graupner SPEED PROFI 40R BEC 7,2V - 12V

Charakterystyka:

Napięcie pracy: 7,2 - 12V (6 - 10 ogniw)
    Funkcje: gaz/hamulec/wsteczny
    Częstotliwość: 1kHz
    Natężenie szczytowe: 200A
    Natężenie max.: 40A
    BEC: 5V / 1,5A

Czy nada się ten regulator do sterowania silnikiem od skutera elektrycznego 24v?
  • Moderator Robotyka
    Niestety, ale po raz kolejny, usiłujesz naszymi rękami odwalić całą robotę.

Podstawowe kwestie już ci wyjaśniliśmy:

- Wiesz jakiego regulatora szukać. Oferta sklepów polskich jest ograniczona. Szukaj po sklepach zagranicznych. Jest znacznie szerszy wybór, a ceny też atrakcyjniejsze. Choć trzeba się liczyć z możliwością dopłacenia cła. Ale pojedyncza sztuka może przejść.

- Zasilanie silnika szczotkowego 24V, napięciem 12V nie ma sensu. Lepiej poszukać silnika 12V. Wiąże się to z ch-ką pracy takiego silnika. To jak zatrudniać czołg, do pracy w charakterze ciągnika i napędzać go riksiarzem. Wysokie koszty, duże straty, mała wydajność i zysk.

- Wytłumaczone masz jak dobrać regulator. 20 ogniw/cel NIMH. Prąd większy od prądu silnika - ten musisz znać.

Reszta to niestety z twojej strony wyłącznie powielanie tego samego tematu "towarzysze, pomóżcie i dajcie".

Temat zamykam. Następne, które otworzysz o tej samej tematyce, zostaną uznane za dublowanie i zamknięte z automatu.