Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwie pary kolumn do wieży - szeregowo czy równolegle?

walker123 26 Lut 2012 16:15 1412 3
  • #1 26 Lut 2012 16:15
    walker123
    Poziom 8  

Niedawno zakładałem temat z pytaniem dotyczącym małych kolumienek które dostałem w 'spadku', niestety nikt nie wiedział jaki to model.
    Link

Kupiłem wieże Philipsa 60W(20zł) (nie kwestionuje tego ile ma dokładnie) więc 30W na kanał po 6 ohm - na oko powinno być okej.
    Włożyłem głośniki do drewna, podłączyłem do wieży - fajnie.

Połowa potencjometru i już widać duży skok membrany, myślę że spokojnie mógłbym podłączyć jeszcze parę, w oryginalnej obudowie.

Pytanie: Szeregowo będzie cicho, równolegle wyjdzie mi 3 ohm, nie powinno się nic stać wieży?

0 3
  • #2 26 Lut 2012 16:54
    miku210
    Poziom 26  

Podłącz jedną parę kolumn. Podłączając dwóch nie będziesz miał ani głośniej, ani mocniej. I do tego Stracisz scenę i będziesz miał efekty interferencyjne.

Było o tym jakieś -set razy.

0
  • #3 26 Lut 2012 16:57
    jannaszek
    Poziom 39  

Może się stać, przegrzać i zniszczyć końcówka mocy, o ile nie jest zabezpieczona, dżwięk, też nie będzie za czysty.
    Lepiej już dać wypadkową rezystancję większą, niż mniejszą- idealnie, to dopasowana.

0
  • #4 26 Lut 2012 17:49
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.

Na forum obowiązuje REGULAMIN i "przyklejone" do niego pytania wraz z komentarzami.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php

+ REGULAMIN -->
    Pkt 3.1.17. (10.9, 15, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

+ REGULAMIN -->
    Pkt 3.1.13. (10.9) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA.
    Poza tym, o ile się nie mylę, to w polskiej pisowni stosujemy znaki przestankowe takie jak kropka, przecinek i piszemy z ogonkami np. ą, ę itd.

0