Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zacina się Windows przy ładowaniu paska i przy formatowaniu

Adven94 26 Feb 2012 16:17 1902 3
    Adven94
    Level 10  
    Witam!
    Mam pytanie. Komputer wyłączał się sam. Okazało się, że wiatraczek od procesora nie był dobrze umocowany. Poprawiłem go i komputer zaczął działać. Teraz natomiast pojawił się inny problem. Gdy włączam komputer zawiesza mi się przy ładowaniu paska windows xp .. A jeśli chcem uruchomić system awaryjnie to pokazuje się czarny ekran i również komputer nie reaguje.
    Gdy usiłuje formatować. Wkładam płytę i następuje ładowanie plików instalacyjnych pokazuje się po chwili czarny ekran i również komputer się zacina. Proszę o pomoc.

Ten komputer ma już 6 lat.. Nie znam jego parametrów, gdyż nie mogę go włączyć.
    RADU23
    Moderator of Computers service
    1. wyjmij baterię od biosu na ok. 5 minut i włóż ponownie
    2. Skan każdej kości ram oddzielnie botowalnym MemTest-em
    3. Sprawdzenie stanu kondensatorów na płycie-sekcja zasilania (czy nie są wybrzuszone,wklęsłe)
    4. Podmiana zasilacza na inny w celu wykluczenia
    5. Podociskanie wszystkich wtyków do płyty głównej
    Adven94
    Level 10  
    sprawdzałem inny zasilacz dzieje się to samo. Przy ładowaniu tego pliku pojawia sie czarny ekran z kreseczka w gornym lewym rogu : System plików Windows NT <NTFS>.

1. resetowałem biosa przez baterie nic nie pomoglo
    2. wsadzałem inna kosc ramu tez nie pomaga.
    3. zaden kondesator nie jest walniety
    4. dawalem inny zasilacz
    5. dociskalem wtyki

Nic nie pomogło ! ;/

Dodano po 17 [minuty]:

błędna tablica partycji/mbr.... prawdopodobnie dzieje sie cos takiego.. Bo gdy odłączyłem dysk twardy .. podłączyłem nowy cd room znow sie tak zrobiło przy odpaleniu z boot formatowania

wie ktos jak to naprawic ?