Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logowanie i WYŁĄCZANIE komputera

przemo200 26 Feb 2012 16:32 1310 6
 • #1
  przemo200
  Level 9  
  Witam ma 2 problemy mam nadzieję że mi pomożecie:

  1. Podczas włączania komputera system nie prosi o hasło tak jak by nie było ustawione(a jest). O hasło pyta tylko kiedy się wyloguje, przełączę użytkownika lub wybudzę komputer. Próbowałem różnych rzeczy: zakładem drugie konto i zmieniałem sposób logowanie z tego gdzie się wpisuje samo hasło do tego gdzie się podaje nazwę użytkownika i hasło. Ale i tak zawsze loguje się na to pierwsze.  2. Długi czas WYŁĄCZANIA komputera. Kiedy chcę wyłączyć komputer to po kliknięciu Start>wyłącz komputer muszę czekać jakieś 10 min na pojawienie się okna a potem 15 minut aż komputer się wyłączy, start>wyloguj działa normalnie. Problem zaczął się kiedy ściągnąłem jakiś zainfekowany plik (chyba trojan). Skanowałem komputer kilka razy avastem, najpierw kilka razy normalnie a potem chyba 2 podczas włączania. To co wykryło usunąłem. Naprawiałem też rejestry programem ccleaner.

  PS. Aha i jeszcze podczas włączania komputera pojawia się pulpit i ikony potem jakaś sekunda ciemności i ikony się od nowa ładują ale dzieje się to tylko na początku potem już wszystko nrmalnie.

  Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam przemo.
 • #2
  krzysiu9149
  Level 2  
  jak jest taka możliwośc to wykonaj przywracanie systemu z wcześniejszych dni przed awarią.
 • #3
  przemo200
  Level 9  
  niestety nie ma takiej możliwości
 • Helpful post
  #4
  krzysiu9149
  Level 2  
  Spróbuj skanerem antywirusowym online
 • Helpful post
  #5
  RADU23
  Moderator of Computers service
  Wykonaj skan przy pomocy Malwarebytes i Spybot. Pousuwaj znalezione robaki.
 • Helpful post
  #6
  Bródka

  Level 41  
  przemo200 wrote:
  1. Podczas włączania komputera system nie prosi o hasło tak jak by nie było ustawione(a jest). O hasło pyta tylko kiedy się wyloguje, przełączę użytkownika lub wybudzę komputer. Próbowałem różnych rzeczy: zakładem drugie konto i zmieniałem sposób logowanie z tego gdzie się wpisuje samo hasło do tego gdzie się podaje nazwę użytkownika i hasło. Ale i tak zawsze loguje się na to pierwsze.


  Masz włączone automatyczne logowanie
  Klawisz Windows + R i w okienku ktore sie pojawi wpisz
  Code:
  control userpasswords2
  i zaznacz "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło"

  przemo200 wrote:
  2. Długi czas WYŁĄCZANIA komputera. Kiedy chcę wyłączyć komputer to po kliknięciu Start>wyłącz komputer muszę czekać jakieś 10 min na pojawienie się okna a potem 15 minut aż komputer się wyłączy, start>wyloguj działa normalnie. Problem zaczął się kiedy ściągnąłem jakiś zainfekowany plik (chyba trojan). Skanowałem komputer kilka razy avastem, najpierw kilka razy normalnie a potem chyba 2 podczas włączania. To co wykryło usunąłem. Naprawiałem też rejestry programem ccleaner.

  PS. Aha i jeszcze podczas włączania komputera pojawia się pulpit i ikony potem jakaś sekunda ciemności i ikony się od nowa ładują ale dzieje się to tylko na początku potem już wszystko nrmalnie.

  Zeskanuj program antywirusem np eset, kaspersky i do tego skanowanie programem Spybot Search & Destroy z najnowszą bazą danych
 • #7
  przemo200
  Level 9  
  dzięki koledzy pomogło