Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skanery - jak zwiększyć prędkość ruchu lustra?

Maximoorg 26 Lut 2012 16:42 2157 3
  • #1 26 Lut 2012 16:42
    Maximoorg
    Poziom 21  

Witam. Posiadam dwa skanery apogee vs250. Kiedyś mi wystarczały, lecz dziś wyciągnąłem je po bardzo długim czasie z kartonów i w zestawieniu z obecnymi światłami okazało się iż są strasznie powolne. Kupiłem je używane, nie wiem czy silniki są oryginalne. Można coś da się zrobić by reagowały szybciej? Przy pracy sterownika w rytm muzyki lustra wykonują ruch jedynie o pare stopni. Nie nadążają za programem. Sceny muszą zmieniać się naprawdę wolno aby silniki wykonały pełny cykl.

0 3
  • #2 11 Mar 2012 20:21
    chengerG
    Poziom 16  

Prawdopodobnie masz "chiński" sterownik dmx coś a'la

Skanery - jak zwiększyć prędkość ruchu lustra?

Jeśli chodzi o Sceny (Chase) to jak połączy się kilka urządzeń to ustawia się jeden czas (SPEED) dla wszystkich.
    Przez co np. skanery chodzą za szybko w stosunku do innych urządzeń typu lasery czy głowy.

Rozwiązanie to albo zakup lepszego sterownika lub ustawienie w miarę optymalnego czasu (SPEED).
    Jest też możliwość aby urządzenia działały pod własne mikrofony ale wtedy panuje "chaos" w oświetleniu.

0
  • #3 13 Mar 2012 18:53
    Maximoorg
    Poziom 21  

Pod konwerterem jest tak samo... Chodzi o to, że podczas pracy w rytm muzyki lustra np w nucleusie wykonują pełny ruch dajmy na to z prawej na lewą stronę, a VS250 wykonuje tylko 1/4 drogi. W trybie auto ustawiam długi czas między scenami i wtedy VS ma szanse dogonić inne światła. Czy można coś na to poradzić?

0
  • #4 13 Mar 2012 20:57
    chengerG
    Poziom 16  

Jak możesz to ustaw dwa nie zależne czasy dla skanerów

0