Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmocnienie sygnału z livebox ( z TP S.A.)

waclawr 26 Feb 2012 19:38 6296 4
    waclawr
    Level 9  
    Jestem użytkownikiem internetu poprzez livebox z TP S.A. Jako, że livebox znajduje się w tym samym pokoju co komputer stacjonarny nie ma problemu z łącznością bezprzewodową . Problem jest z łącznością bezprzewodową z drugim komputerem, który znajduje się na I piętrze brak jest zasięgu z uwagi na ściany oraz strop. Pomimo zmiany miejsca urządzenia livebox - zasięg nie pojawia się. Również pomimo zmian polegającym na np. podłączenia TP LINK TL- WN722N oraz dokładanie anteny na tzw. przedłużaczu zasięg nie pojawił się.
    Czytałem o livebox, że jest nikły zasięg - celowo.
    Czy jest jakiś sposób na podłączenie jakiegoś urządzenia wzmacniającego sygnał bez przeróbek livebox ( livebox jest własnością TP S.A. w związku nie ma możliwości otwierania i dokonywania zmian).
    Bardzo prosze o pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Osobiście poszukałbym możliwości przeciągnięcia skrętki na wyższą kondygnację i zainstalowanie tam punktu dostępowego ustawiony w trybie AP, choć by taki jak podał kolega @CHACA. Rozwiązanie z repeaterem nie zawsze się sprawdza.
    waclawr
    Level 9  
    Co oznacza poniższa treść. Jestem amatorem w tej dziedzine - chciałbym zrozumieć jak to można ewentualnie zrobić
    "Osobiście poszukałbym możliwości przeciągnięcia skrętki na wyższą kondygnację i zainstalowanie tam punktu dostępowego ustawiony w trybie AP, choć by taki jak podał kolega @CHACA. Rozwiązanie z repeaterem nie zawsze się sprawdza."
    CHACA
    Level 43  
    W skrócie: pociągnięcie kabla sieciowego od LB do punktu dostępowego takiego jak podałem. To miał na myśli kolega jimasek.