Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia automatyczna audi a3 2000r.

26 Lut 2012 19:59 6883 11
  • Poziom 10  
    Witam,
    Proszę o podpowiedź jak sprawdzić stan oleju w skrzyni automatycznej w moim aucie i ewentualnie gdzie się uzupełnia olej. Audi A3 1.9 TDI silnik ALH, nr. skrzyni fdb 4-biegowa.
    Dziękuję.
  • Moderator na urlopie...
    Podnosisz samochód, następnie demontujesz osłonę/y i odkręcasz korek spustowy, może to zabrać trochę czasu, spłynąć powinno około 1,5 do 2 litrów oleju. Teraz za pomocą klucza 10 odkręcasz dół miski olejowej. Masz tam do odkręcenia dokładnie 4 śruby, znajdujące się w narożnikach miski. W tym momencie musisz być bardzo ostrożny, w misce wciąż znajduje się olej (około 1 litra). Dlatego zachowaj szczególną ostrożność przy zdejmowaniu, żeby się nie oblać. Zsuwasz stary filtr i montujesz w jego miejsce nowy. Na miskę olejową zakładasz nową uszczelkę, zwracając uwagę czy są tulejki. Jeśli nie ma przekładamy ze starej. Przykręcasz miskę do skrzyni i sprawdzasz dokręcenie korka spustowego. Nad łączeniem miski ze skrzynią jest wlew oleju, demontujesz kapsel zabezpieczający i odkręcasz obok odpowietrznik. Wlewamy nowy olej, około 3 litrów. Gotowe. Oczywiście pozostałą resztę montujesz w odwrotnej kolejności...
  • Poziom 10  
    A można sprawdzić od góry stan oleju? bo olej był wymieniany 6-miesięcy temu przez sprzedawcę (amatora) po sprowadzeniu z zagranicy. Ja mam teraz problem ze wstecznym biegiem, nie zawsze jedzie odrazu muszę mu przycisnąć na gaz, później jedzie bez problemu.
    Nie. Najprościej wymienić, a jeśli nie jesteś pewny, czy tam jest wszystko ok, to tym bardziej powiedziałbym zalecane (tak olej, jak i filtr).
  • Admin grupy Samochody
    zeimp Rozumiem że zakpiłeś sobie teraz.Kontrola poziomu oleju w automatycznej skrzyni w a3 wygląda trochę inaczej. :cry:
  • Poziom 10  
    Ta skrzynia nie posiada bagnetu.
    T5 napisał:
    zeimp Rozumiem że zakpiłeś sobie teraz.Kontrola poziomu oleju w automatycznej skrzyni w a3 wygląda trochę inaczej.

Oczywiście.
  • Admin grupy Samochody
    zeimp napisał:
    Oczywiście.
    Dlaczego?Moderatorowi "nie przystoi".
    T5 napisał:
    Moderatorowi "nie przystoi"

Ja mam kontrolować, ale nie mam obowiązku podpowiadać, mało tego, są pewne zasady i moja pierwsza podpowiedź powinna być w zupełności wystarczająca!
    Skoro więc doszło już do tego (za Twoją T5 sprawą), więc uzupełniam.
    Obok odpowietrznika przekładni głównej znajduje się impulsowy czujnik prędkości. Należy odkręcić ostrożnie sam czujnik a następnie odkręć przedłużenie czujnika które wchodzi do wewnątrz skrzyni ( na jego końcu jest tryb odbiorczy (!)). Właśnie na tym przedłużeniu można poznać czy oleju jest wystarczająco dużo. Ale to jest dla zaawansowanych mechaników sposób, dlatego go tutaj nie przytoczyłem!
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki. :D
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    zeimp napisał:
    a mam kontrolować, ale nie mam obowiązku podpowiadać
    Więc dlaczego wprowadzasz w bład?
    zeimp napisał:
    Właśnie na tym przedłużeniu można poznać czy oleju jest wystarczająco dużo. Ale to jest dla zaawansowanych mechaników sposób, dlatego go tutaj nie przytoczyłem!
    Wiesz że to też są bzdury które mogą doprowadzić do rozwałki skrzyni=szkodliwa porada.Musi być spełniony warunek temperatury=bardzo ważny.I wystarczy odkręcić śrubkę od spodu.I to wszystko.A kolega wypisuje jakieś dyrdymały.
  • Poziom 10  
    Witam, no i remont skrzyni będzie mnie kosztował około 5000tysięcy, poszło łożysko i zdewastowało wszystko.